Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připomenutí: od 1.9.2010 končí prodej žárovek 75W (až 99W).

Já zásobu normálních žárovek "do konce života" mám už od konce první etapy.

Od r. 2012 má být ukončen i prodej 40W žárovek. Jsme zvědav, co se bude dávat do křišťálových lustrů (místo dosavadních "svíček", asi ty úsporné zmotance :-?). Takové vybavení 16-ramenného lustru vyjde třeba na 5 tisíc (dnes za dvě stovky) - a to se přece vyplatí!

Úmyslně jsem to nedal do Zpráviček - tady je to více na ráně.

Křišťálový lustr není záležitost zbohatlíků, ale koncepce interiéru. Křišťálový lustr na to, aby se křišťálově leskl t.j. rozkládal světelné spektrum potřebuje svíčku, nebo klasickou žárovku. To nevěděl ani ekoterorista Bursík, když poprvé v životě uviděl na Pražském hradě křišťálový lustr.Tato trapná postava jak ze Švandrlíkových Černých baronů tam chtěla dát taky zářivky.
Holt bude to jak za prohibice v Americe. Bude pašovačka pro náročné a kroupy pro podnikavé.