Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divný jev, chyba v zásuvce?

Chtěla bych se zeptat na jednu věc. Už se mi zničily za rok 3 fény. Fén zapnu, fénuju a za chvíli začne smrdět, jako že se uvnitř pálí. Tak ho na chvíli vypnu atd. Takhle to jde asi 3 měsíce a pak je po něm. Další jev je, že nám docela často praskají žárovky. Nevím, jestli to má nějakou souvislost.Možná to je pro někoho triviální dotaz, ale já a elektrika :-?

Tím by to taky mohlo být, ale představ si v jak prašným prostředí by se musela fenovat, když jí odejde několilik fenů do roka. Psala že jim odcházejí žárovky. :))

Ve fenu můžou odejít topné spirály, nebo jen diody. Přeletovat diody je chvilka práce za pár korun materiálu a fen funguje další roky. Pokud ten fen není ohořelej, škoda ho vyhodit. ;-)