
Podzemni voda a zapusteny bazen
Mam dotazek,zda-li nekdo nemate zkusenosti.
Vykopal jsem si jamu pro bazen a i kdyz je to jen 1,5m hluboke, natece tam cca 200 litru denne. Otazka zni co ted.
Pokud vykopu odvod vody do nejake jamy, ktera bude nize nez dno bazenu je sice reseni, ale jen chvilkove. Jelikoz mnozstvi vody danou jamu, i kdyz bude 3m hluboka a siroka 1m, zaplni za par dni. Tudiz se opet bude voda hromadit nekde pod betonovou bazenouvou deskou..
Bylo by reseni, polozit betonouvou stenu/zed 2m hlubokou nekde u kraje pozemku a tim docilit aby podzemni voda sla jinym smerem?
Diky za napady
Martin
Vedle jámy pro bazén vyhloubit jímku pro čerpadlo a vodu odčerpávat. Tím se docílí suchá stavební jáma. V klidu zabetonovat plato pod bazén, osadit bazén a napustit + obsypat. Jakmile bude bazén napuštěný, spodní voda už ho nedokáže vytlačit ven.
Pokud víte přesně odkud voda natéká, stačí vykopat dostatečně hlubokou rýhu, položit drenáž a zústit ji např. do kanalizace, nebo odvést pryč.
No, a co když bude někdy po roce, dvou, potřebovat bazén vypustit kvůli nějaké opravě nebo tak? Zapomene, že byly problémy se spodní vodou a ta se mu pak připomene tím, že bazén vyjede... Chtělo by to spíš trvalé řešení jako ta drenáž.
Bylo by dobré,udělat buď drenáž do kanalizace,nebo jímku,jak píšete,která bude mít spodek pode dnem bazénu a do ní vložit kalové čerpadlo s plovákem,které při zvýšení hladiny sepne a vodu odčerpá,někam do kanalizace
A uvažoval někdo z Vás, že spolehlivost skupiny ČEZ je na nule a za nic nezodpovídají? Klidně nemusí jít elektřina i několik dní v období, kdy jste na zasloužené dovolené na Havaji, zatímco tady zuří přívalové podzimní lijáky.
1) spolehlivé oddrenážování celého výkopu
2) betonová izolovaná jímka pro bazén, ne jenom dno
3) nikdy bazén zcela nevypouštět
Já vím, blbý, drahý, ale jistý
Pokud máte ještě problém se zapuštěním bazénu a s hladinou podzemní vody spojte se mnou přes Skype: rudolf123456599
Tak po dvou letech už ten bazén asi postavil.