Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podzemni voda a zapusteny bazen

Mam dotazek,zda-li nekdo nemate zkusenosti.

Vykopal jsem si jamu pro bazen a i kdyz je to jen 1,5m hluboke, natece tam cca 200 litru denne. Otazka zni co ted.

Pokud vykopu odvod vody do nejake jamy, ktera bude nize nez dno bazenu je sice reseni, ale jen chvilkove. Jelikoz mnozstvi vody danou jamu, i kdyz bude 3m hluboka a siroka 1m, zaplni za par dni. Tudiz se opet bude voda hromadit nekde pod betonovou bazenouvou deskou..

Bylo by reseni, polozit betonouvou stenu/zed 2m hlubokou nekde u kraje pozemku a tim docilit aby podzemni voda sla jinym smerem?

Diky za napady
Martin

Vedle jámy pro bazén vyhloubit jímku pro čerpadlo a vodu odčerpávat. Tím se docílí suchá stavební jáma. V klidu zabetonovat plato pod bazén, osadit bazén a napustit + obsypat. Jakmile bude bazén napuštěný, spodní voda už ho nedokáže vytlačit ven.
Pokud víte přesně odkud voda natéká, stačí vykopat dostatečně hlubokou rýhu, položit drenáž a zústit ji např. do kanalizace, nebo odvést pryč.

Vycerpavat vodu po cas stavby a postarat se po naslednych par dni,aby se k desce nic nedostalo problem nebude.

Spis me jde o delsi casovy usek.. Kdyz odvedu drenaz napr. podel pozemku .. nebude betonove desce vadit protekajici voda? Aby casem (par let) voda nevybrala kousek betonove desky a ta by se mohla shroutit? Nehlede, ze drenaz toto mnoztvi vody tezko bude stacit odvadet i kdyz bude na konci jama na odvod vody..

Nechat cerpadlo nekde v jame,kam by se voda dostavala neni dle meho nazoru zrovna nejlepsi reseni,jelikoz by cerpadlo bezelo pri tom mnozstvi vody cca 4 hodiny denne coz je dost..Kupovat cerpadlo kazdy rok se me zrovna nechce..

Bylo by dobré,udělat buď drenáž do kanalizace,nebo jímku,jak píšete,která bude mít spodek pode dnem bazénu a do ní vložit kalové čerpadlo s plovákem,které při zvýšení hladiny sepne a vodu odčerpá,někam do kanalizace:-)

A uvažoval někdo z Vás, že spolehlivost skupiny ČEZ je na nule a za nic nezodpovídají? Klidně nemusí jít elektřina i několik dní v období, kdy jste na zasloužené dovolené na Havaji, zatímco tady zuří přívalové podzimní lijáky.:-)

1) spolehlivé oddrenážování celého výkopu
2) betonová izolovaná jímka pro bazén, ne jenom dno
3) nikdy bazén zcela nevypouštět
Já vím, blbý, drahý, ale jistý :.(