Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaké akumulátory a nabíječku?

Ahoj! Chtěl bych si pořídit pár akumulátorů (AA/AAA) a nabíječku. AA strkám do GPS a do foťáku, AAA do čelovky. Jsou mezi akumulátory a nabíječkami nějaké podstatné kvalitativní rozdíly, nebo je to všechno zhruba totéž? Jaké nejvyšší kapacity se tak dají sehnat? (Viděl jsem AA/2,7Ah, AAA/1Ah; bývá víc?) Když nabíječka akumulátory nabíjí za dvě hodiny, je to stejně kvalitně a šetrně jako při delším nabíjení? Máte oblíbenou značku aku, oblíbenou nabíječku?

Co máš za čelovku? Asi záleží na tom, k čemu ji člověk potřebuje. Já jsem teď na léto měl Tikka 2 od Petzla a byl jsem s ní spokojený přesně do chvíle, kdy baterky dodávané s čelovkou (Duracel!) odsloužily prvních pár hodin; pak totiž znatelně klesla intenzita světla. Na krátkou vzdálenost – třeba do stanu – to ještě bohatě stačilo, ale do lesa už nic moc. Nelíbí se mi představa, že bych si z každých baterek užil jen prvních pár hodin a zbytek odchodil po tmě. Tak jsem zkusil Quad od Princeton Tec, který má nějakou elektronickou regulaci a tvrdí, že alespoň nějakou dobu udrží konstantní světelný výkon. Čekám, že v něm mi baterky rok nevydrží.