Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řezání slinuté dlazby.

Poradte mě čim nejlépe řezat slinutou dlažbu?Řezacku nemám.Kvuli jedné akci se mě nechce kupovat.Budu pokladat asi 20m2.

A ještě jeden dotaz: jaké lepidlo bude nejrozumější.Někde jsem četl,že je vhodné rozlivane flexi lepidlo.Ona ta dlazba bude totiž i na stěnach. Format 60x30.

Dik za rady.:-)

Pokud nechceš moc investovat - v tvém případě (velkoformátová dlažba)si odvážný.
Stačí diamantem na sklo udělat řez a ne spodu dlaždice opatrně naklepat kladívkem (nosem. Rozbrušovačka se hodí hlavně na vnitřní výřezy je moc prašná.
Doufám že myslíš na stěnách obklad pokud ne upřímnou soustrast pokud si nikdy zatím neobkládal (problémy s výřezy). Základ perfektně vyrovnaný podklad, napenetrovat a použít značkové flexibilní lepidlo - na něm nešetři. Hlavně si nemysli že nerovnosti podkladu doženeš lepidlem.

Práci zdar

Nyní jsem řešil podobný problém , kdy mi klasická řezačka nedokázala uřezat slinutou dlažbu a nechtělo se mi investovat závratné částky do řezačky a rozhodoval jsem se mezi zapůjčením a koupi nové řezačky.. Nakonec jsem našel na netu obchod kde prodávájí za rozumnou cenu Stolní kotoučovou pilu na dlažbu (Lehká, přenosná, hladké a přesné řezání dlaždic s možností náklonu stolu až 45°.Pila je vybavena vodní nádrží.)
tady je odkaz: http://www.hobynaradi.cz/index.php?main_page=produ ct_info&cPath=97_209_211&products_id=328

jedná se o šikovnou věc s přesným řezem a hlavně bez prachu!!
na vyřezání dir už jen folframový vrták , nebo diamantový kotouč do úhlové brusky..