Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vrzání lamelového roštu v lůžku

Prosím o radu, jak zabránit vrzání lamelového roštu. Postel je vyrobená na zakázku před 7 lety, standardní rozměry, až dosud zcela bez problémů. V poslední době při sebemenším pohybu v posteli se ozývá z lamel velmi hlasité vrzání a skřípání. Zkontolovala jsem utažení šroubů, zkusila promáčknout polohovací lamelový rošt na různých místech - a nic, bez problémů. Jakmile vrátím matraci a vyzkouším ulehnutí, opět rámus. Matrace je na hmotnost 120 kg, já vážím 64kg. Hlučnost mě dokáže probrat ze spánku, obávám se, že v nočním tichu obtěžuje i sousedy. Nevíte někdo, co s tím?

Natřít styčné plochy rámu s postelí mýdlem.
Vezměte normální SUCHÉ mýdlo a opakovanými pohyby namydlete rošt na všech místech, kde se stýká s postelí, můžete samozřejmě namydlit i patřičná styčná místa na posteli - čím více bude mýdla na těchto bodech, tím lépe. A budete mít TICHO!
Podotýkám že po čase, obvykle několika měsících, je možné tento postup opakovat, pokud se nějaké vrznutí objeví.