Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vrzání lamelového roštu v lůžku

Prosím o radu, jak zabránit vrzání lamelového roštu. Postel je vyrobená na zakázku před 7 lety, standardní rozměry, až dosud zcela bez problémů. V poslední době při sebemenším pohybu v posteli se ozývá z lamel velmi hlasité vrzání a skřípání. Zkontolovala jsem utažení šroubů, zkusila promáčknout polohovací lamelový rošt na různých místech - a nic, bez problémů. Jakmile vrátím matraci a vyzkouším ulehnutí, opět rámus. Matrace je na hmotnost 120 kg, já vážím 64kg. Hlučnost mě dokáže probrat ze spánku, obávám se, že v nočním tichu obtěžuje i sousedy. Nevíte někdo, co s tím?

Budete muset zjistit, kde vrzání vzniká. Rošt je celodřevěný? Pokud ano, zkuste namazat konce roštu, dosedající na rám postele, tuhým mýdlem nebo parafínem. Také můžete zkusit tu dosedací plochu polepit textilní páskou (používá se např. na koberce).

Natřít styčné plochy rámu s postelí mýdlem.
Vezměte normální SUCHÉ mýdlo a opakovanými pohyby namydlete rošt na všech místech, kde se stýká s postelí, můžete samozřejmě namydlit i patřičná styčná místa na posteli - čím více bude mýdla na těchto bodech, tím lépe. A budete mít TICHO!
Podotýkám že po čase, obvykle několika měsících, je možné tento postup opakovat, pokud se nějaké vrznutí objeví.