Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jaký plynový kotel?

Ahoj, chtěl bych v letošním roce kopit Turbo, plynový kotel i s ohřevem užitkové vody. Chtěl bych se zeptat, zda někdo máte s tímto zkušenosti, potřeboval bych poradit, na co při výběru kotle koukat, na co si dát pozor, jakou volit značku, zda je lepší stacionární nebo závěsný? Předem děkuji za všechny názory. Vytápím dvougenerační dům.

My máme dvojpodlažný dom postavený v roku 1965 z betonóvych kvádrov, plastové okna, zateplené podkrovie. Ináč tepelne totálne nevyhovujúci. Suterén 130m2 sa v kuse vykuruje zhruba na 20 stupňov, poschodie 130m2 sa vykuruje na 23-23 stupňov, podkrovie sa nevykuruje. Čiže vykurujeme 260m2 ! Štvrtú sezónu kúrime kotlom Junkers ZWC 24-3 MFK Ceraclass Excellence (24kW)a bolo už vonku aj - 18 stupňov. Teplota vtedy klesla myslím na 19-20 stupňov, no to trvalo jeden - dva dni. Nekupujte iný ako NEMECKÝ KOTOL ! Nedajte sa nachytať na Protherm, ktorý je lacný, ale veľmi poruchový. Mal som Protherm 6 rokov a nikdy viac !