Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba přístroje

Zdravím, nevím jestli je to tady možné, ale nabízím kutilům si něco vydělat, docela se mi potí ruce a existuje na to přístroj ( prodávají ho třeba tady iontoforeza.htm ) ale je to moc drahé a vím že to jde udělat i velmi levně, ale moc se v eletrice nevyznám, tak proto píšu sem
něco k přístroji: maximální proud a napětí by mělo být 25V a 25mA ( to je fakt maximum ), takže třeba 9V baterky nějak spojit nebo nějakým trafem to převést z 230V na 25V a měly z toho vést dva drátky, které by se dali připevnit na nějaké nádoby s vodou, aby tama šel proud do té vody a nevím jestli to nějak jde, tak aby šla měnit i polarita, bohužel nevím ani moc, co to je, ale na tom přístroji je tlačítko kde se to přehazuje z jedné polarity na druhou, jinak tady je video, jak by to mělo zhruba vypadat http://www.youtube.com/watch?v=WjPTacmAi3o&feature =related nebo http://www.youtube.com/watch?v=Cc0pj2tf6_4&feature =related

Otázka.

Vieš čítať. Citujem z tvojho zdroja:

ak zařízení funguje
iontoforéza umo�ňuje plně bezpečné zavádění elektrického proudu (zdrojem jsou tu�kové bakterie) ve vodní lázni s definovaným střídáním polarizace proudu

Pokiaľ som pochopilo čo ide u tohto zariadenia. Pravdepodobne ide o prepínaný ? striedavý ? riadený zdroj prúdu. Zdroj prúdu je konštrukčne niečo úplne iné ako zdroj napätia. Kto tu má kúsok vzdelanie z oblasti elektro, okamžite pochopí.

V bežnej "mluve" sa to bežne zamieňa, no zdroj napätia a zdroj prúdu sú 2 úplne iné elektrické prístroje. A aj to je dôvod prečo zariadenie stojí tisíce. Tých 10 je síce skutku trochu prehnané, ak by to stálo ako bežny merač tlaku, 2-5 tis, bolo by to v poriadku.

To o čo sa pokúšaš z batériami je totálny, naivný nezmysel. Nechaj toho, lebo budeš okoliu na posmech.

Všetko sa dá, a keď je niekto šikovný alebo z oboru tak prečo nie. Ja by som sa toho bál. Aj s tužkovými bateriámi si dokážeš postaviť elektrické kreslo :D. Používam Electro Antiperspirant aby som kvôli 10k staval prístroj ktorým si budem do seba púšťať elektriku, hm, nie, ďakujem. Jednak je to zdravotnícky prostriedok z nejakého dôvodu a 10k investícia do zdravia je pre mňa stále gůd value for money. Na druhú stranu, keď som potreboval do kúpeľne vstavanú skriňu, tak mi prišla ponuka, že mi ju chlapík postaví z prvotriedneho lamina za cca 70 tisíc a bude to trvať 11 mesiacov (skrinka o šírke 60cm). Tak som si ju spravil sám. Náklady 10k na materiál a víkend času.