Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soklik z dlazdicek

Zdravim!

Byl jsem postaven pod ukol nalepit soklik z dlazdicek v chodbe. Dlazdice mam narezany "na vysku". Ted jak dal.
Nevim, jak udelat vnejsi roh - kdyz na to koukam, maji tu dlazdicky fakt slicovany na 45° uhel, nebo to tak alespon vypada. Jak toho docilit? Podotykam, ze mam jenom flexu s diamantakem.
Druha otazka je, jestli dat nahoru plastovou lisiticku(ktera je hnusne bila a budu ji muset doladit k barve steny, pretirat to chvalabohu jde), nebo tam jenom udelat hrobecek sparovackou a rozmaznout prstem.
Tot prozatim vse.

Dik i za tipy jak na to lip.

BaHn:-)

No už asi s křížkem po funuse, ale nedá mi to..

Nevim, jak udelat vnejsi roh - kdyz na to koukam, maji tu dlazdicky fakt slicovany na 45° uhel, nebo to tak alespon vypada. Jak toho docilit? Podotykam, ze mam jenom flexu s diamantakem.

To je tzv. kamenický roh. Správně a precizně provedený je daleko estetičtější něž ty plastové hnusy a lidé si to konečně pomalu začínají uvědomovat. To je dobře.. Vytvoří se právě rozbruskou. Hrany obkladaček se opatrně oříznou, obrousí, na rohu se spasují k sobě a je hotovo.

Druha otazka je, jestli dat nahoru plastovou lisiticku(ktera je hnusne bila a budu ji muset doladit k barve steny, pretirat to chvalabohu jde), nebo tam jenom udelat hrobecek sparovackou a rozmaznout prstem.

Špachtlí nebo lžící přimáznout štuk pěkně do hrobečku a pak vyrovnat a uhladit filcovým hladítkem. Nebo natlačit štukový tmel (viz. obr.) a srovnat štecem lehce namočeným do vody.

[stukovy_tmel.jpg]