Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soklik z dlazdicek

Zdravim!

Byl jsem postaven pod ukol nalepit soklik z dlazdicek v chodbe. Dlazdice mam narezany "na vysku". Ted jak dal.
Nevim, jak udelat vnejsi roh - kdyz na to koukam, maji tu dlazdicky fakt slicovany na 45° uhel, nebo to tak alespon vypada. Jak toho docilit? Podotykam, ze mam jenom flexu s diamantakem.
Druha otazka je, jestli dat nahoru plastovou lisiticku(ktera je hnusne bila a budu ji muset doladit k barve steny, pretirat to chvalabohu jde), nebo tam jenom udelat hrobecek sparovackou a rozmaznout prstem.
Tot prozatim vse.

Dik i za tipy jak na to lip.

BaHn:-)

no tak to tou flexou seřízni. Zatím jsem neviděl, ani nedělal, vždy jedna přes.
Lišta ano či ne, záleží na požadovaném výsledku, na soklík bych ji nedával ovšem každému se líbí něco jiného. Osobně u soklíků mažu spárovačku prstem.

Dobrý den,
nám teda práce dělal obkladač a rohy seřezával na úhel 45 st. Měl na to takovou malou flexu. Úhel asi nebyl přesný, jen to líznul, aby to šlo přiložit k sobě a pak zaspároval.
Co se týká druhé otázky, tak mám na plastovou lištu stejný názor, ale místo hrobečku ze spárovačky tam máme fajnovou omítku. Vzalo se malé množství na špachtličku a namázlo přes hranu na kachličku. Když se to pak vymaluje, tak to opticky schová ten schodek nad soklem.

No už asi s křížkem po funuse, ale nedá mi to..

Nevim, jak udelat vnejsi roh - kdyz na to koukam, maji tu dlazdicky fakt slicovany na 45° uhel, nebo to tak alespon vypada. Jak toho docilit? Podotykam, ze mam jenom flexu s diamantakem.

To je tzv. kamenický roh. Správně a precizně provedený je daleko estetičtější něž ty plastové hnusy a lidé si to konečně pomalu začínají uvědomovat. To je dobře.. Vytvoří se právě rozbruskou. Hrany obkladaček se opatrně oříznou, obrousí, na rohu se spasují k sobě a je hotovo.

Druha otazka je, jestli dat nahoru plastovou lisiticku(ktera je hnusne bila a budu ji muset doladit k barve steny, pretirat to chvalabohu jde), nebo tam jenom udelat hrobecek sparovackou a rozmaznout prstem.

Špachtlí nebo lžící přimáznout štuk pěkně do hrobečku a pak vyrovnat a uhladit filcovým hladítkem. Nebo natlačit štukový tmel (viz. obr.) a srovnat štecem lehce namočeným do vody.

[stukovy_tmel.jpg]