Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chopper do 40 000

Zdravím,
najde se tady nekdo, kdo rozumi motorkam typu chopper/cruiser?
Na dalsi sezonu si chci poridit nejakou starsi masinu (staci 125cm) - jsem samozrejme omezen financemi. Par typu mam vyhlidnutych - je tady nejaky specialista? ;-)

Diky za reakce,
Tomas

Nad Virago jsem uvazoval, ale prijde mi takova malicka a hlavne uzka - tohle se mi moc nelibi. Ja mam skoro 190 cm a asi bych na tom vypadal jak vul :-) Jeste abych upresnil, tak by to mela byt motorka pro dva, abych mohl obcas svozit pritelkyni :-) Oba jsme lehci, celkem do 130kg se vlezem.
Prihodim sem inzeraty co me zaujaly - mozna uz nebudou aktualni, ale to nevadi:

Nejakej Kinrauder z aukra - neznam, ani google nic nenasel, kazdopadne motorka vypada skvele http://aukro.cz/show_item.php?item=1170020487#gall ery

Yamaha XVS 125 DragStar - je to motorka nejakeho typka, strasne me zaujala, dokonce je i cenove dostupna, na to jak vypada: moto-uzivatel , nasel jsem ji take zde: http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?znacka=35&m odel=677&muid=43542

Mym jednoznacnym favoritem je Suzuki GZ 125 Marauder - sice trosku prekracuje me moznosti, ale nasel jsem i levnejsi. http://www.otomoto.cz/index.php?sect=show&id=M2007 986 . Tato motorka je ale 4takt - asi bude hodne zrat co?:-( Jinak zde je jeste jedna: suzuki-marauder-M2118736.html

Spatne nevypada ani Kymco Zing II 125 - co jsem tak cetl recenze, neni to uplne spatny a nespolehlivy stroj : http://inzerat.i-bazar.cz/1634351-prodam-kymco-zin g-ii-125/

Zde je Kymco Zing 125 , sice dost prevysuje me moznosti, ale za pul roku budou urco levnejsi :-)http://inzerat.i-bazar.cz/1595568-prodam-choppera- kymco-zing-125/

Uplne zle nevypada tohle, akorat nevim, co to je :-)1700432-chopper-125

Taky nevim co to je : http://otomoto.cz/ostatni-ostatni-jl-125-11-M21188 48.html

Tahle Honda shadow se mi tez libi : http://inzerat.i-bazar.cz/1595613-nadherna-honda-s hadow-vt-125-c-r-v-2000/

Samozrejme jsem narazil i na cinske Yuki, ale prej to jsou nespolehlive strepy. Ale vypadaji vetsinou dospele:-)

Zaujal me i tento Keeway, ale moc o nem nevim - v tomto pripade rok vyroby 2006, coz neni spatne: http://otomoto.cz/keeway-ostatni-superligt-150-cr- M1539744.html

Daelim VL Daystar, nevypada spatne, ale nemam nastudovane: daelim-vl-daystar-M2040325.html

Tady tyhle Intrudery taky nejsou spatny: http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni-testy/suzu ki/suzuki-vl-125-250-lc-intruder-216.html?kid=76

Je toho dost, ja vim :-) Slysel jsem, ze motorku co ma najeto nad 40 000 km a starsi nez 10 let radeji nebrat - je to pravda?

Ve dvou na patnáctikoňové motorce? Já jezdím sám a těch 100 koní už mi přestává stačit (ale to není chopper:-)). 125ky se dělají pro mladé, co ještě nemají "velký" řidičák. Velké choppery si drží cenu, ani 15-20 let stará motorka se nedá pořídit do 40 tisíc. Stará motorka je ještě větší risk než staré auto, při výběru doporučuji být hóóódně opatrný. Na druhou stranu choppery tolik nebourají, mají velký obsah a malý výkon, takže motory mají lepší předpoklad vydržet než sportovní stroj, který prožije svůj aktivní život mezi 10-13 tisíci ot/min. Virago je pohodlné, Intruder je dost tvrdý a delší jízda na něm je očistec.
EDIT: A co se týká najetých km, při správné údržbě pro motorku není problém najet 100 tis. km. V ČR jsou ale skoro všechny tachometry přetočené, takže na tohle bych až tak nekoukal. Spíž záleží jak předchozí majitelé dodržovali servisní intervaly, u moto jsou většinou o dost kratší než u auta (svíčky po 10 tis., olej 6 tisíc atd atd).

Tady kolega resi podobny problem jako ja: http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=36798&fid =17

A jeden tam hodnoti Marauder:
Cituji:

"zdravím...minulej tejden jsem jel s přítelkyní na pár dní na marauderovi 125, nevážím zrovna nejmín, věcí jsme měli taky dost, ale rychlost byla vpohodě...musel jsem to točit, trochu trápit, ale šlo to..prostě normální dváca..
zvuk je taky vklidu, sice žádnej řev, ale aspon to nepiští jak vysavač....
Na začátky bych řekl vpohodě motorka, občas se za ní i někdo otočí spotřeba kolem 3l, ve dvou něco přez 4...Těch 90 po rovině to dá vklidu, ve dvou taky..Rozhodně bych nešel do tý jawy, to bude žrát jak autobus ."

Takze to asi tak spatny nebude

musel jsem to točit, trochu trápit

Obsah ničím nenahradíš. Ale na to si každej musí přijít sám.
EDIT: A co se týká spotřeby, tu neřeším. Motorku mám pro radost a ne jako náhradu MHD.
EDIT2: Když jsem kupoval svoji motorku, zkušenější mi radili abych sáhnul po větším obsahu než 600 ccm. Nevěřil jsem jim, 100 hp musí přece stačit, a teď zjišťuju, že aby to jelo, musím ji pořád držet pod krkem, krouťák veškerej žádnej. Uječená šestistovka, a to nemluvím o 125.

NENI O RYCHYLOSTI!

Aspoň nějaká rychlost potřeba je, tebou uvedené tempo není rychlost a nespraví to ani slečna s nárazníkama. To už je snad lepší projet se taxíkem.
Ono je úplně něco jiného jet sedmdesátlou na stroji, který umí sedmdesát a na něčem co umí trojnásobek.

Dobře, tak ještě jednou já: nikde nevidím, že bych někomu vnucoval supersporta. Mluvím o obsahu a kroutivém momentu CHOPPERA. Motocykl s obsahem 125 ccm má do choppera daleko, i když chopper vzhledem připomíná. Co se týká požitku z jízdy, baví mne bublat si 90 km/h na motorce která má 140 koní (Yamaha V-MAX), zkoušel jsem to a není to špatné. Nejsem skalní příznivce chopperů, ale dokážu pochopit, o čem to je. Nedokážu si ale představit požitek z toho, když stroj drtím na hranici jeho možností a jedu 90. To mi je spíše té stopětadvacítky líto. Ale ať si každý jezdí na čem chce, já mám sportovně-cestovní motorku a zabít se taky nehodlám. Neznamená to, že když jede 240, že na ní jezdím pořád 240. Auto mi taky jede 210 a nejezdím 210, to přece nemá logiku. Hlavně vím, že když potřebuju předjet, nemám problém.:i:

Nechci Ti nic rozmlouvat ohledně chopra, ale něco přeci jen na ukázku, Choper má nízko těžiště, jízda s ním na silnici, kde jsou vyjeté koleje je dosti riskantní, obzvláště pro nováčky i kdejaký výmol, odpérování též nic moc. Pokud to nemá patřičný výkon je to samozřejmě i jízda na srdce (práskáš heftem jak divokej). Každému se líbí něco jiného. Já vlastním velké enduro patřičně výkonné a jízda kolem stovky je brumlání. Předjetí není problém a to v současnosti na našich silnicích je podstatné

já na choperech jezdím celej život a v životě jsem neměl problémy jaké tady popisuješ,ano je to jiný než jet třeba na banditovi,ale tvrdit,že chopery mají horší pérování,a že jízda s nima je pro začátečníka nebezpečná,tak to mi přijde jako hospodský hlody...za posledních 8 let jsem vystřídal 22 motorek a z toho byla polovina chopery a teď vlastním virago 535 na běžný ježdění (práce,chata,výlety) a hayabusu na cestování...virago mě nikdy nezklamalo i ve dvou se mi jezdí pohodlně a síly má pořád dost i na předjíždění a nejsem z toho na našich silnicích vyklepanej jako z bandita,kterýho jsem měl předtim

Neřek bych že jízda na chopru je nebezpečná, kolega mi půjčil Yamahu Virago XV535 nebo něco takového a vyrazili jsme na víkend pryč a byla to paráda. Jel jsem na tom poprvé a že bych měl náký problémy co tu píšeš bych neřek. Nikdy jsem neviděl a neslyšel že by se vymázl někdo chopru akorát na silničních a párkrát na endurech. Když se někdo vymlátí na choppru tak to většinou končí pár odřeninami jak na těle tak i na motorce.