Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem studna - správné sání ???

chtěl bych se zeptat kdo má zkušenosti se studnami jaké je správné sání

nákres studny
http://img809.imageshack.us/img809/583/studnahn.jp g

mám starou kamennou studnu, hloubka 5m a sloupec vody 2m +- se stálým silným přítokem
před měsícem jsem čistil (vybírání bahna) z důvodů zažloutlé vody (po předchozím majiteli), po vyčištění stále stejný problém, na dno přišly 2 kolečka kačírku,

rozbor před vyčištěním ukázal nadmíru dusičnanů a amoniak, železo i barva v normě, mikroorganismy zvýšené. chystám se na opětovný rozbor po vyčištění a stále čekám že se voda pročistí..

nasávací část (pirát) je asi 30cm nad dnem a asi 20cm pod přítokem vody, nevím jestli je to dobré řešení tím že se odsává prakticky kal ze dna

nebylo by lepší piráta umístit nad přítok?

díky

Dobry den,

mam skoro stejny problem, chystam se na vymenu darlingu, a ponevac rozbor ukazal krome dusicanu a koliformu jeste zakal, tak po darlingu pridam 100 mkm filtr, a v kuchyni se asi prida UV zareni pro desinfekce. Vsichni dookola maji septiky, mozna te koliformy se prosakuji z nejakeho, a tim padem cisteni studny by asi nepomohlo.