Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opel Astra - rádio

Zdravím.

Mám ještě jeden dotaz ohledně tohoto auta. Když vypnu motor, rádio se automaticky taky vypne. Měl jsem to samé rádio v jiném autě a nedělalo to. Dá se to někde změnit?

Kurt Strohschneider

Tak jako když vypnu motor a znovu zapnu rádio, tak taky hraje, je pořád pod proudem, ale prostě se vypne, přívod proud se nepřeruší, jen se vypne přístroj (rádio :) ). Chci, aby hrálo pořád, když ho zapnu, a aby se vypínalo jenom tehdy, když vytáhnu klíček nebo to rádio vypnu...

Bych viděl, že to souvisí s tvým dotazem z dopoledne. Na ty laborace pozor ať ti celý auto neshoří. Navíc když už se v tom někdo šťoural...
Autoelektrikář by to proměřil, nebo spíš by natáhl nový + drát ze spínací skříňky a z původního konektoru nechal jen repráky a zem(-)
Pokud připojíš + a - rádia přímo z baterky (přes pojistku a odrušovací člen) a situace se nezmění je to v rádiu = nějaké jeho nastavení.