Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prodloužení káblu u repráků

Ahoj všichni, moc prosím o rady! :) u starších repráků značky Genius. Tyhle reprák byly nahrazeny novými no a tyhle staré jsem chtěl dát ven pod bergolu a jackem napojit do PC. Tákže dělal jsem to tímhle postupem : drát s jackem co vede od repráků do PC jsem přestříhl (každý kone cje barevně zozlišen bílý/červerný) koupil jsem si dvojlinku a u ní jsou konce značeny stejně. Tak jsem napojil červenej na červenej x bílej na bílej zamotal spojil "čokoládou" zapojil do Pc zapojil do zásuvky ( zásuvka je pod pergolou)ale repráky nehrají. Nevíte kde mohla nastat chyba?? Moc prosím o rady moc by mně to pomohlo
S pozdravem Honza

Pokud jsi to zapojil tak jak zde psali, stíněnou dvoulinkou (dva dráty a stínění) a nehraje to, jsou možnosti: Ztišený zvuk v PC nebo na zesilovači v bednách. Horší možnost je, že předchozími pokusy odkráčel výstup v PC. Pokud tyto možnosti vyloučíme, tak je problém možná v tomto: Momentálně nevím, jakou impedanci má výstup PC pro aktivní repro. Ale předpokládám, že se od jiných audio zařízení moc neliší. Znamená to, laicky řečeno, že je příliš slabý na to, aby byl schopen vykrýt kapacitní zátěž, kterou představuje takto dlouhý signálový kabel. Takto dlouhý kabel se chová jako kondenzátor a "sežere" signál. Projevuje se to tak, že basy ještě prolezou a čím vyšší tón tím slabší. Pokud má PC výstup na aktivní bedny a další výstup na sluchátka, je určitou možností připojit toto vedení na sluchátkový výstup. Sluch. výstup má nižší impedanci a lépe vykryje ztráty. I tak je však nutno počítat s určitým úbytkem výšek.