Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prodloužení káblu u repráků

Ahoj všichni, moc prosím o rady! :) u starších repráků značky Genius. Tyhle reprák byly nahrazeny novými no a tyhle staré jsem chtěl dát ven pod bergolu a jackem napojit do PC. Tákže dělal jsem to tímhle postupem : drát s jackem co vede od repráků do PC jsem přestříhl (každý kone cje barevně zozlišen bílý/červerný) koupil jsem si dvojlinku a u ní jsou konce značeny stejně. Tak jsem napojil červenej na červenej x bílej na bílej zamotal spojil "čokoládou" zapojil do Pc zapojil do zásuvky ( zásuvka je pod pergolou)ale repráky nehrají. Nevíte kde mohla nastat chyba?? Moc prosím o rady moc by mně to pomohlo
S pozdravem Honza

drát s jackem co vede od repráků do PC jsem přestříhl

Já to nechápu - cos teda přestřihnul? Kabel od repro do PC, tedy vstupní signálovej kabel? To co je na fotce, vypadá jako kabel od zesilovače k bedně.

A některý dvojlinky nemají stínění, v jedné žíle pod jedinou izolací vede dohromady signálový vodič i stínění, půlka pramínků je nalakována jinou barvou, takže se nedotýkají, občas se s tím setkávám u sluchátek, takže to vypadá, jako by to byla jen dvojlinka, ale ve skutečnosti je to stíněná dvojlinka.

A nauč se fotit, z té fotky je hovno poznat - zaostřilo ti to skříň a ne kabely.

No pžestříhl jsem kabel kterej vede od repráku (je tam zařízení k zesilování) no a v dvojlince je malej pramínek v červené izolaci a zbytek normal. v druhé je malej pramínek v bílé izolaci a zbytek normal. A pak je kabel, ale stím jsem nic nedělal a ten a spojuje reprák (ze zesilovacím zařízení) a ten druhej. za foto se omlouvám.

Tak vnější izolaci stáhneš o něco dál, rozmotáš stínění a odstraníš další izolaci (bílou/červenou) pak to samé na straně konektoru (Jacku). celé to propojíš stíněnou dvojlinkou (na ni provedeš stejné úkony).

Pokud chceš mít stereo tak potřebuješ tři žíly. Jak už psali výše.

Takže je to jak jsem si myslel - to červený a bílý jsou signály. Takže oba vodiče kousek odizolovat, rozmotat na bílou, červenou a normal (hádám, že je to čistá měď), normal konce můžeš oba smotat dokopy, to je stínění. Červená a bílá jsou signály, nejlepší spoj uděláš pájkou, jakmile to začneš pájet, tak ta barva sama sleze, netřeba škrábat.
Takže máš 3 vodiče a můžeš vesele nadstavovat.

Správně!
Jak nám vysvětloval jeden starý pan profesor: drátem běží trpaslík s informací k velkému trpaslíkovi, kterej hejbe membránou. Informaci mu předá a běží zpět po druhém drátu (stínění, zem.) oznámit, že úkol splnil.
U sterea 2 dráty a 2 trpaslíci, zpět běží po společném třetím drátu.
Bez stínění se ti u velkého trpaslíka hromadí ti malí a nemaj jak zpátky oznámit splnění úkolu!
Jo, a opletený stíněním je ten drát proto, aby trpaslík nebyl při běhu ovlivňován jinými signály, kterých je v luftě plno.

Reproduktory k PC jsou většinou tak zvané aktivní reprosoustavy.Obsahují:
Jednak -napájecí zdroj,společně s napájecím kabelem,buď přímo ze sítě,nebo ze zdroje v PC.
- zesilovač vstupního audiosignálu s korekcemi,váha,výšky,basy,hlasitost.
K propojení systému potřebuješ skutečně stereo stíněnou dvojlinku, stínění při dlouhém kabelu přiletuješ na konektor jen na konci u zdroje,druhý konec necháš ve vzduchu.Jinak ti bude zesilovač bručet.
JABRAKA

1. Zjisti, jetsli nejsou aktivní, t.j. nemají v sobě zesilovač a přívod proudu. . Jsou li to jenom holé bedny, potřebuješ dvojlinku ke každé bedně. U každé bedny připojíš jeden drát k barvě a druhý k stínění. Na konci u jacku dáš barvu na barvu a zbývající zkroutíš dohromady a dáš zase na stínění (vhodné pro zesilovače). Vidím, že jsou zřejmě aktivní, tak použiješ tři dráty. barvu na barvu a třetí na ochlupení.Stínící drátky jsou velmi jemné.. Nebo stíněnou dvojlinku. Když to jde pájet tak pájet, když ne tak zkroutit a oizolovat. ˇCokoláda může taky být. Důležité je aby byl vodivý spoj. Profesionálně se používají všechny tři způsoby.

drát s jackem co vede od repráků do PC jsem přestříhl

V tomto okamžiku jsi přestřihl čtyři dráty.
Dá ti možná chvilku zkoumání jak to mají udělané, ale určitě to poznáš.
Doporučoval bych vyměnit celý kabel(drát s jackem co vede od repráků do PC) a nenastavovat.
Použít original prodlužovací kabel.

Pokud jsi to zapojil tak jak zde psali, stíněnou dvoulinkou (dva dráty a stínění) a nehraje to, jsou možnosti: Ztišený zvuk v PC nebo na zesilovači v bednách. Horší možnost je, že předchozími pokusy odkráčel výstup v PC. Pokud tyto možnosti vyloučíme, tak je problém možná v tomto: Momentálně nevím, jakou impedanci má výstup PC pro aktivní repro. Ale předpokládám, že se od jiných audio zařízení moc neliší. Znamená to, laicky řečeno, že je příliš slabý na to, aby byl schopen vykrýt kapacitní zátěž, kterou představuje takto dlouhý signálový kabel. Takto dlouhý kabel se chová jako kondenzátor a "sežere" signál. Projevuje se to tak, že basy ještě prolezou a čím vyšší tón tím slabší. Pokud má PC výstup na aktivní bedny a další výstup na sluchátka, je určitou možností připojit toto vedení na sluchátkový výstup. Sluch. výstup má nižší impedanci a lépe vykryje ztráty. I tak je však nutno počítat s určitým úbytkem výšek.