Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opadanie farby po malovaní

Zdravím, rozhodol som sa namalovať izbu ,najprv som ju napenetroval , počkal som kým uschn penetrák , potm som zriedil farbu a začal malovať strop , akonáhle farba uschla začala odpadávať , ako niake zle nalepené tapety, totižto tá izba nebola malovaná takých 15 rokov.... Neviem kde bol problém , lebo takýmto istým sposobom som maloval aj ostatné izby a nič neopadalo , Vedeli by ste mi poradiť prečo sa to stalo ?? Vopred Dakujem a cením si každú dobrú radu.

Možná.. bez záruky: Problém může být v penetraci, něco podobného se mi stalo při použití nátěru proti skvrnám po zatékání vody a kouření. Některé omítky, vzlášť ve starších domech jsou "přeštukovány" tzv. vápenným pačokem. Tyto stěny jsou málo savé. Pokud v minulosti byla navíc použita penetrace, savost se také sníží. Savost též sníží starý nátěr, s akrylátovými pojivy. V tomto případě malé savosti a použití neředěné penetrace se stane to, že penetrace se dobře nevsákne, a zaschne na povrchu. Na povrchu stěny vznikne jakýsi hladký film, podobný igelitu. Z tohoto povrchu se nový nátěr snadno odlupuje. V tom případě je jediná náprava seškrábat starý nátěr i s nevhodnou penetrací. - Já jsem to měl na menší ploše, tak jsem to zdrsnil jemným ocelovým kartáčem, původně určeným na semišovou obuv.