Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SDK podhledy...správný postup?

dobrý den, jak mám prosím správně provést sádrokartonový podhled? Mám místnost do tvaru L cca 8x8 a šíře 4metry. Na stěny pod trámy přišroubuji UD profily kolmo na trámy. do nich budu postupně cca po 50cm zasouvat CD profily, které přikotvím ke každému trámu. Trámy mám od sebe cca 60-70cm. na takový rošt budu již šroubovat sádrokartony. četl jsem že CD profily mají být chycené jen k trámu a nemají být šroubované do UD profilu? A jak je to se sádrokartonem...ten našroubuji do CD profilů a u stětny ho našroubuji do UD profilu? nebo SDK nebude u stěny přišroubovaný? budu rád za jakékoli rady.děkuji moc

Podle toho co píšete jsem vydedukoval že máte rastr rovnoběžně s dlouhou stranou desek? Jestli ano, pak je to špatně. Rastr má být kolmo k dlouhé straně desky a styk desek musí být v ose rastru. Pro lepší pochopení použiji odkaz na video které je zde o pár odpovědí níž. Zaměřte se na časy 1:38 min, 2:50 min a 3:02 min.

SDK se nemá šroubovat do pevného připevnění (UD na zdi) a "pohyblivého" CD zavěšeného na něčem. Páč pak není dilatace materiálu, Strop musí plout, aby neraskl ve styku SDK a zdi. Pokud zašroubujete do UD, je SDK pevně pojen se zdí a většinou pak praskne. Ale nevěšte hlavu, příští malování to opravíte akrylátem

Buď strčit závěs do CD a přišroubovat zevnitř anebo závěs pod profilem ohnout ( předtím případně nastavit )a přišroubovat zespodu. ( zespodu mi zůstanou cca 2 cm, zbytek odstřihnu) V sádrokartonu v tom místě vyříznout ze zadní strany žlábek, aby sádra nedělala bouli. ( já používám tento postup )

Dobrý den, chtěla bych radu,budeme dělat sádrokartonový strop, pročítám návody a hledám kde co, tak mám na vás dotaz předešlá firma nám všude přišroubavala CD profily do UD profilů samovrtnými šrouby, já osobně bych je všechny vyšroubovala, protože už jen přes ty kulaté hlavy nebude podle mě ta deska sedět, manžel váhá, tak vás prosím o názor.
Díky