Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Překrývání hran lamel plovoucí podlahy

Dobrý den, chci se zeptat, jak moc se musejí lamely plovoucí podlahy v následují řadě překrývat. Mě se na podlaze vzhledem k rozměrům pokoje překrývají lamely jen v rozsahu 10 cm. V návodech se většinou uvádí překrývání alespoň 30 cm. Může při těch mých 10 cm překryvu vzniknout nějaký problém a pokud ano tak jaký? Díky za odpověď.

Tak to jsem udělal chybu, že jsem se nezeptal dřív než jsem to položil. Já jsem to pokládal takto, protože jinak bych měl hodně velký odpad nepoužitých částí lamel. Teď mám překryv 10-13 cm, tak jsem zvědav, jak dlouho to vydrží a jestli to budu muset taky předělávat. Moje chyba.

pokiaľ ti ešte zostalo trochu nervov tak to rozober, ešte kým si na to neuložil nábytok (?) (ja som ju musel rozoberať 3x po sebe - 25m2, bolo to na zabite) Navyše pokiaľ nemáš perfektne vyrovnanú podlahu tak pod tak malým spojom 10-13 cm ti v tých miestach časom začne nepríjemne praskať. To miesto je proste oslabené aj vertikálne aj horizontálne.

Pravděpodobnost je stoprocentní, že se to zkroutí. Jiná věc je kdy. Odhaduji do roka a do dne. Záleží na tíze nábytku, provozu, vlhkosti luftu a mnoha dalších událostech. Doporučuji vystěhovat a předělat. Lepší, než celou plovoučku za rok zahodit, protože se poškodí zámky.

Děkuji všem za rady a názory, nakonec jsem se včera rozhodl podlahu přestavět, takže se mi teď už lamely překrývají tak jak mají. V podstatě jsme jen povyměňovaly jednotlivé řady a až ke konci jsme museli některé lamely nově uřezat. Vzhledem k ploše obýváku 35 m2 to ale taky nějaký ten čas zabralo, ale teď mám alespoň snad klidné spaní. Ještě jednou všem díky.