Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrana a uložení el, kabelu na parcku v umakartu

Zdravím, prosím o radu,, kdyz zde pomineme, ze má tyto veci delat odborník...

potřeboval jsem presunout zásuvku v panelakove koupelne na druhou stranu. na pračku . vyřezaljsem vrtačkou drážku v umakartu a vydlabal polystyren. kupil jsem stejný průměr kabelu dvojžiloveho prumer celeho skoro 1 cm, s je tammezi žílama takový béžový tmel (asi samohasici) ptam se jestli to mohu přilepit PU pěnou nizkoexpanzni nebo to mám ještě vydělat a kabel do nějakého krku... 2) dvojzásuvka je ve staré PVC krabici od staré zásuvky a kolem taky pěna. ej atto instalce moc nebezpečná? děkluji a prosím radu zad to opravit a jak. jistič mám ještě vypnutý.
děkuji Petr.

Přesně tak, jak říká kolega zerozero. Akorát dodávám, že pěna je vynikající hořlavina. Kabel je možno pěnou utěsnit, protože CYKY jsou určeny i do hořlavého prostředí. Ale krabice ne. I když já bych to pěnou ani žádnými silikony nedělal.