Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvyseni vykonu plynoveho sporaku

Zdravim panove!

Mam sporak s WOK horakem, predelanej ze zemniho plynu na PB. Prej ma 3,5KW, no docela bych tomu veril, ale stejne je to malo. Co se stane, kdyz tam vratim tu trysku na zemni plyn, ktera ma ponekud vetsi otvor? Bude fo fungovat?
Dik

S tryskou neexperimentuj, je vypočítán její průtok aby se to nevracelo a někde neřachlo. Hořáky jsou jen tak na trysku posazené a když to tam bude víc fučet než má, tak to bude lítat kolem. Každý plyn má jinou výhřevnost, proto různé trysky. 3,5KW je ti málo? Budeš tavit ingoty?

Tak sem tam misto 0.75 dal 1.15 trysku a nevypada to zle. Akorat je to mirne hlucnejsi, uz je slyset jak jde vzduch nasavacima otvorama, ale jde to prezit.
K rade porid si mensi wok - mam 36cm wok s kulatym dnem a mensi snad uz radeji ne. Skoda ze dneska v tomhle paraku nemam 2x chut na poradny maso, takze odskrtnuti provedu casem.