Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto vrtání děr do kovů

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jak doma vyvrtám- jestli vůbec, díru do kovu (třeba průměr díry 3,5 cm a tloušťka vrtaného železa (vodorovná plocha-železný plát) by byla např. kolem 2 až 3 cm). Nic mě nenapadá..napadá mě využít nejširší průměr stupňovitého vrtáku- jinak nevim, čim se vrtají takovéto průměry do kovů..Ještě mě napadla horní fréza s frézkou na kovy, ale nevim, jestli můžu s vrchní frézou na dřevo frézovat i kovy- jestli by se třeba neuvařil motor nebo tak..Díky předem všem za rady, zdraví P.

jejda to jste tu takoví amatéři to zvás není nikdo zámečník nebo obráběč kovu
vem magnetku korunkoví vrták potřebného pruměru a vrtáš pomalími otáčkami a chladit emulzí
vrtačka se vám nezavaří ty jsou na to dělané
a hlavné na to nervat pomalu v klídku a máš vyhráno takhle v práci vrtáme magnetkou běžně jen se toho nebát vi amatéři:x: