Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se rozebírá otočné umyvadlo?

Klasická jádrová paneláková záležitost, vana a na jejím okraji otočné umyvadlo. Jak to tam drží? V odtokové mřížce žádný šroubek není. Tady (http://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/6183-jak -odmontovat-zrezivele-otocne-umyvadlo.html) píšou o nějakém šroubu nebo matici pod umyvadlem, já tam ale nic takovýho nevidím. Za dva roky budem vyměňovat jádro, do té doby to musí vydržet ale je to děsně rezavý a zatuhává to, když ho občas potřebujem otočit. Chtěl bych to rozebrat, očistit, natřít a promazat. Nevíte někdo jak na to?

Takže červík byl úplně urezlej a umyvadlo šlo za použití hrubší síly vytočit ven. Teď ještě jak sundat ten podpůrný koš s horní trubkou z plechovýho umyvadla? Vypadá to, že je tam nějaký gumový těsnění, de to kousek protočit, ale zase nikde žádný šroubek?

Tak to se musí vyšroubovat ten díl, kterým odtéká voda z umyvadla, do kterého se dává špunt. S tím zase já nemůžu pohnout3-[. Zkusil bych tam strčit třeba kleště nebo něco, čím by to šlo vytočit. Prý se to vyšroubovávalo nějakým roztahovákem. Nějakým válcem který se nasadil do toho otvoru, závitem se roztáhl, tím se to pevně uchytilo a pak to šlo vyšroubovat.

Dovolím si oživit toto téma jednou otázkou:
Máte někdo zkušenosti s připojením nějakého nového typu odpadu a sifonu po výměně tohoto umyvadla? Chystám se na výměnu, ale zatím nikde nemohu sehnat vhodný sifon popř. i složitější zapojení např. z flexibilních hadic, které by byly schopny simulovat původní vedení odpadu. Tzn. sifon pod vanou do kterého vyúsťuje přepad vany spolu s odpadem z umyvadla. Díky moc za tipy.:-)

Dobrý deň.
Mám taký istý problém, nakoľko máme prasknuté potrubie s odpadom z umývadla a je nutné ho vymeniť. Tieto
3- ité kolienká sa už nevyrábajú. Zaujímalo by ma, či sa Vám podarilo nájsť náhradné riešenie? Ďakujem pekne.

Je to tak, některá umyvadla, ta starší tam mají buď tzv. červík nebo takový dost velký šroub. Já mám umyvadlo asi rok staré a marně jsem tam něco takového hledal. Už to tam nedávají a jde to pomalounku vykroutit tahem nahoru úplně z té hlavní trubky. Hrdlo které je v té trubce usazené je asi 4 cm. Jen pro Vaši info abyste věděli kdy vám to vypadne.