Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Kolik stojí fasáda z Novabrik?

Dobrý den.
Má někdo z Vás zkušenosti s obkládáním zdi cihličkami Novabrik?
Zajímá mě i cena za 1 m2, kterou jsem nikde nenašel. Vždy je jen kalkulace na celý dům.
Našel jsem jenom jeden odkaz, kde stojí jedna cihlička 17 Kč. Kolik cihliček je tedy potřeba na 1 m2?
Předem děkuji za reakce.

Otázka byla dávno zodpovězena, boj konkurenčních firem zde nemá místo. (Kurt) (los) (reklama)
Ja doplnim, ze informacie z tohoto vlakna treba brat s rezervou, pretoze sa nam tu "maskovali" majitelia/pracovnici konkurencych firiem pod roznymi nickmi, takze nie je vylucene, ze vacsinu vlakna tvoria prispevky 2 ludi, ktory sa prekarali, ktory je lepsi. Obom firmam odporucam nabuduce skor advertising, kde sa dozvedia viac o nasich prijemnych cenach za reklamu:-) (fleg) (los) (reklama)
Vymazané takmer všetky príspevky z IP adresy, pod ktorou prispel používateľ s prezývkou Krystal Beset.
Viac informácií v článku Novabrik a Life brick vs kutilska.poradna.net
Ďalšie info v Life Brick vs poradna.net 0:1 (los) (reklama)

Zhotovil jsem fasádu z Novabrik term, je to taková skládačka, nechá se udělat svépomocí.
U termu je snadné dělení cihliček (řezání). Realizace mi trvala s přestávkami cca 4 měsíce (jedna strana 1 měsíc).
Technik Novabriku mi zaměřil fasádu a spočítal montážní materiál. Bohužel mi jeho "bezplatný" výpočet přišel poněkuď dráž. Po realizaci fasády dle návodu ze stránek výrobce mi zbylo cca 30 % montážního materiálu - latí, hmoždinek, šroubů, zakladácích lišt. Dále cca 300 cihliček a 2 velké balíky skelné vaty. Nějaká sebereflexe od technika nebo firmy neexistuje. Prostě mám smůlu a s přebytky montážního materálu se můžu vyfotit.
Na jaře jsem rychle na naléhání technika podepsal smlouvu (operoval s možným zdražením). Za 14 dní pak firma udělala akci a v akci zlevnila cihličky - to mě stálo 50 tis. Kč, nadbytečný montážní materiál dalších 15 tis. Kč.
Skladba fasády - 8 cm skelné vaty (2x40 mm)a cihličky Term - cena téměř 1700 Kč/m2.
Pokud bych nepropás akci a koupil montážní materiál akorát ceny by byla cca 1450 Kč/m2.

Pokud se týka Lifebrik má dle webových stránek menší rozměry cihliček a poněkud jiná zámek. Pokud někdo chce porovnávat tyto systémy musí kalkulovat počet cihliček na m2 a cena pak vychází téměř stejně (alespoň dle mého výpočtu před cca 3 měsíci).

Fakturované ceny bez DPH (duben2012):
Cihla therm písková 20,50 Kč/ks
roh vnější pískový 63,- Kč/ks
lišta startovací PVC 125,- Kč/m
úhelník GALVA 25/10 L80 18,50 Kč/ks
MUNGO hmoždinka se šroubem 10x100 17,05 Kč/ks
ROTAFLEX 40 mm 48,- Kč/m2
Vše to jsou ceny bez DPH.
Fasádu mi kalkuloval starší poradce pan Čavojský.

Spojovací materiál je v provedení nerez
5x50 zapustná hlava - cihličky k latím
8x35 hlava na klíč - latě k uhelníkům
6x40 půlkulatá hlava - upevnění rohových lišt
Cihličky Therm jdou dobře řezat a upravovat (je v nich hodně perlitu).
Já jsem je řezal diamantovým kotoučem s flexou. Koupil jsem stojánek
na flexu v Baumaxu.
Latě a spojovací materiál se nechá pořídit laciněji u jiného dodavatele,
včetně hmoždinek Mungo.
Plastové lišty již nikde neuplatníte, proto si dobře přepočítejte nabídku.
Stejně tak uhelníky (ocelová kotva ISOLCO .... mm- délka je dle síly izolace).
Nechte si zpracovat nabídku, tam musí uvést aktuálni ceny.
Hlavně se nenechte tlačit k rychlému rozhodnutí.

Díky za odpověď.
Bylo mi doporučeno dát alespoň půl metru u země dát regular, kvůli poškození od nárazu (stavební kolečko,dětské kolo, atd.).Ocelové kotvy isolco se prý dají sehnat někde v Hradci Králové za menší cenu.
Ještě k té rozbrušce-jaký průměr kotouče jste používal, aby přoříznul celou sílu cihličky?

Tak to je paráda,já měl právě obavu jestli to 180 prořízne.Koupil jsem si na to pokosovou pilu a dám do ní 230 diamantový kotouč.Fasáda bude celá z regularu (beton).Slibuju si od toho, že bude mít delší trvanlivost.Vatu dám 10 cm cihla a 4 cm ytong. Kotvy ISOLCO se mi podařilo sehnat v Hradci Králové i s hmoždinkama od stejného výrobce.Nerez šrouby firma Matezex. Takže teď už jenom čekám až mi přivezoou cihličky a můžu začít.