Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Kolik stojí fasáda z Novabrik?

Dobrý den.
Má někdo z Vás zkušenosti s obkládáním zdi cihličkami Novabrik?
Zajímá mě i cena za 1 m2, kterou jsem nikde nenašel. Vždy je jen kalkulace na celý dům.
Našel jsem jenom jeden odkaz, kde stojí jedna cihlička 17 Kč. Kolik cihliček je tedy potřeba na 1 m2?
Předem děkuji za reakce.

Otázka byla dávno zodpovězena, boj konkurenčních firem zde nemá místo. (Kurt) (los) (reklama)
Ja doplnim, ze informacie z tohoto vlakna treba brat s rezervou, pretoze sa nam tu "maskovali" majitelia/pracovnici konkurencych firiem pod roznymi nickmi, takze nie je vylucene, ze vacsinu vlakna tvoria prispevky 2 ludi, ktory sa prekarali, ktory je lepsi. Obom firmam odporucam nabuduce skor advertising, kde sa dozvedia viac o nasich prijemnych cenach za reklamu:-) (fleg) (los) (reklama)
Vymazané takmer všetky príspevky z IP adresy, pod ktorou prispel používateľ s prezývkou Krystal Beset.
Viac informácií v článku Novabrik a Life brick vs kutilska.poradna.net
Ďalšie info v Life Brick vs poradna.net 0:1 (los) (reklama)

To nevim, podle me je to hloupost. Ja jsem take uvazoval o Novabriku, protoze mam pristavene patro z Winenbergru Porotherm 36,5, ale otec ma prizemi u cele cihly 45 cm a potrebuje odvetravanou fasadu. Vyplnil jsem ten jejich formular na netu, pote se mi ozvala nejaka pani, ze za mnou osobne prijede jejeich tecnik.

Zavolal a prijel, izolaci dovaji pry do 20 cm a je jen na me jakou zvolim, je jim to jedno, ale samozrejme je to o cene. A cena je naprosto astronomicka, nehorazna ::).

Pokud si to budeme delat sami, tak cena stavebnice je OD 1000,- / m2. Pokud oni, vcetne leseni atd... tak OD 2000,- / m2. Ale bavime se pouze o systemu nejlevnejsim, tzn o betonovych paronepropustnych cihlickach. Ty lepsi budou drazsi a o dost.

Takze po letme kalkulaci severni strany prizemi a cene 120 000 ,-, jsem podekoval a rozloucili jsme se.Za tu cenu jsem schopen zateplit cely dum , jiste ze polystyrenem, ale ta cena me dostala .

Nehlede nato, ze jsem se byl na doporuceni technika podivat v sousednim meste, kde prave firma Novabrik provadela zatepleni fasady. No...nejsem odbornik, ale bylo to..taknejak nedodelane, hlavne kolem oken ( spalety ) a rohy.

A je to nedodelane stale i po 3 mesicich, takze asi finalovy produkt.

Cena cihly bez nutného příslušenství je 20,50 Kč !!!! Cena za m2 s montáží se bude pohybovat v rozpětí 2200,- Kč/m2 a víc. Problém je ten, že se nikde nedopátráte přesné ceny. Ani výrobce to neumí spočítat. Případně budete mít cenu se skrytými náklady, které se předem nedovíte a cesta zpět z důvodu dodacích podmínek již není. Další podstatná věc je ta, že cihla Novabrik neměla, nemá a již nikdy patent mít nebude. Pozor na klamavou reklamu.
Z rovnakej IP adresy prispievali tiež: Krystal Beset, Jarinnn86, Columbia, pepoň, pepe krátký, Jarin_Dlouhý a bakule (los) (reklama)

Vyjádření výrobce.
Cena cihel Novabrik je rozdílná a začíná u Novabriku Regular na 16,50Kč za kus. Cena 20,50Kč za kus je za Novabrik Therm což je tepelně izolační cihla a je nejdražší cihlou, která se vyrábí. Porovnání užitných vlastností a jejich použití naleznete na www.novabrik.cz. Ano, cena za montáž může činit 2200Kč/m2 včetně montáže, ale také může činit 1400Kč/m2, nebo 1750Kč/m2 nebo i 2400Kč/m2, neboť každá stavba vyžaduje něco jiného a nelze jednostranně stanovit cenu za 1m2 s montáží a z toho důvodu se provádí individuální kalkulace. Zde se zcela určitě každý dopátrá ceny, neboť provádíme materiálové kalkulace pro jednotlivé zakázky zdarma přímo na místě stavby a každý si tak může zjistit výslednou cenu materiálu, cenu za 1m2, počet jednotlivých kusů výrobků a jejich jednotkové ceny potřebných pro jeho realizaci a následně si pak tento materiál objednat za garantované ceny. Cihla Novabrik je patentově chráněna pro všechny státy Evropy, zrovna tak jak pro Kanadu, USA , Rusko, Austrálii a Asii, stejně tak jak obchodní známka Novabrik a jejich vlastníkem je kanadská firma Novabrik International Inc. Ostatně patent je jedna věc a užitné vlastnosti výrobku důležité pro spotřebitele věc druhá a důležitější, na které patent nemá vliv.
Vážené Trdlo, vaše vyjádření má veškeré znaky nekalé soutěže záměrného podávání klamavých informaci veřejnosti s cílem poškodit dobré jméno výrobce. Musíme vás upozornit, že v případě opakujících se obdobných výpadů z vaší strany vůči firmě Novabrik na veřejných portálech či v jiných sdělovacích prostředcích, bude naše příští odpověď řešena právní cestou se všemi důsledky vůči vám. Jste-li o obsahu své informace natolik přesvědčeno, bylo by slušné a seriozní se pod takové dezinformace čestně podepsat a neskrývat se za anonymem.

Za firmu Novabrik Cezch s.r.o. Ing. Zdeněk Křivinka
Z rovnakej IP adresy prispievali tiež: 92karel, kuk a malíř (los) (reklama)

Nechci dělat reklamu Novabriku,ale nedámi podělit se o zkušenost.Předesílám,že jsem laik.Pro položení novabriku jsme se rozhodli před 2 roky.Stará stavba cihlová lemující městskou hlavní třídu,kde při projíždění aut dochází k silnému rozstřiku vody a jiných blátivých nečistot až na fasády jednotlivých domů.Mezi nosné dřevěné latě jsme položili jen 3cm silnou vatu.Při založení spodní nosné lišty (dodá výrobce) je nutno bezpodmínečně dodržet vodováhu.Nepřeháním,pokládání samotných cihliček je velmi snadné.Pro jejich úpravu (na potřebný rozměr)doporučuji zakoupit vhodný pilový list s tvrdokovem průměr 350mm,který jsem vložil do malé stolové cirkulárky.Na rozměr cihly zhotovit korýtko,kterým budete včetně zkracované cihly pojíždět(jako krájení salámu u řezníka).Dá se říci,že nejsou žádné odpady-na fasádu možno zavěsit i 2 cm zbytky.Práce není fyzicky náročná,může provádět i důchodce.Pokud řežete na sucho,značně práší.Dále potřebujete příklep a widiový vrták 6mm.S fasádou jsme maxim.spokojeni.Dá se omývat i hadicí,ale nebylo zatím potřebné.Pro event.další předání detailních zkušeností mne můžete oslovit.Jsem z Písecka.

Life Brick = Novabrik. Výrobce je jen jeden, Novabrik, má průmysový vzor a práva od kanadského Novabriku pro velkou část Evropy (pyšní se tím na webu). Takže kdyby někdo začal vyrábět výrobek tvarově a materiálově stejný, hned by se Novabrik ozval. Podle mě je to tak, že někdo nakupuje od Novabriku a prodává pod jiným obchodním názvem s patřičnou přirážkou. Na stránkách Lifebrick se toho moc nedozvíte... Celé to ukazuje, jak je Novabrik průhledná a seriozní firma...

Nikoli, Life brick není Novabrik, je to kopie, levnější, tím pádem pro někoho možná lákavá, ale nemá stejné technologické propracování a vlastnosti. Jako stavební technolog jsem posuzoval v loňském roce oba typy cihel a nejen, že Life Brick při některých testech absolutně selhal, jistý detail samotné "tvárnice" je z fyzikálního hlediska absurdní, někdo udělal očividně chybu při pokusu o odlišení se, ale chyba se na samotné fasádě, respektive jejích vlastnostech a musí nutně projevit. Rozhodně Life Brick jako odborník nedoporučuji, na skutečnou realizaci jsme vybrali systém Novabrik, který splnil veškeré zátěžové testy.

Vaše výplody na tomto fóru jsou unikátní.Co víte například o rosném bodu,difúzním odporu konstrukce-nebo izolační hmoty- ten váš slavný polyš- jak píšete- polystyren má odpor obrovský.Je velmi těžké navrhnout správnou izolaci domu, nechcete li rekuperaci tepla s řízeným větráním. Kecy o větrání - ano, ale to není vše. Novabrik je dražší- nepochybně, Ale jako každá předvěšená a odvětrávaná fasáda má oproti kontaktním systémům obrovské výhody. Parozábrana- proboha na co, max. u dřevostavby, cihly pod novabrikem, i když nebudete větrat a navlhnou, díky předvěšené fasádě rychle vyschnou. Kde si myslíte, že je rosný bod, když je venku -20st a uvnitř plus 20st.??? Kde vznikne vlhkost? Tušíte, o čem píši pane chytrý??Obzvláště u dodatečného zateplení např.starých domů.A těžký- proboha, a co, vždyť se to přenáší ta váha do základů.Sám jsem si jej na fasádu novostavby dal, ale je to dražší. Dnes-dům jsem už zase prodal, bych to kvůli ceně asi neudělal, ale velmi pečlivě bych si nechal spočítat tepelný odpor a další aspekty zaizolování domu. A polystyren bych tam najisto nedal. Je to z betonu- vsadím se, že za 50 let to bude vypadat stejně- což se samozřejmě někomu nikdy líbit nemusí, ale příp.nečistoty lze omýt klidně i tlakovou myčkou. žádné praskliny a pod, problémy se sedáním domu apod. Je to dobré,ale předražené.Každá normální omítka nanesená na polystyren,vatu aj., prostě jen zvětší difúzní odpor konstrukce- což nemusí vadit, je li to dobře navrženo. Ale to nebývá že?? A jak to potom vysychá a proč se dělají plísně - snad si už odpovíte sám.

Vázený pane, nepublikuji na tomto servru často, jsem spise pasivnim ucastnikem diskuzi o problemech, které lide jako jsem ja toho casu resi a jsou vdecni za kazdou dobrou radu, kterou zde mohou od svých kolegu, kteří se podobnym problem zabyvali drive, ziskat.

K tomu, abych vam napsal me pohnula vase polemika o novabriku s nickem milan cukrar.

Kdyz jsem ještě pracoval, mel jsem v praci dva kolegy, kteří byli renomovanymi odborniky na zaropevne materialy. Oba vydali v tomto oboru vysokoskolska skripta a prednaseli externe na VUT. Navzajem o sobě presto prohlasovali, ze ten druhy je pablb mdleho rozumu a ze kaze v dane problematice bludy, tedy něco na zpusob dvou kohoutu na jednom smetisti...

Pripsevky na teto poradne i na jinych, které se zabyvaji problematikou vlhkosti obytnych budov a zatepleni obvodovych sten sleduji pravidelne, pokud jsem doma a mam pristup k internetu. Tim tedy procitam i prispevky nicku milan cukrar.

Ne se vsemi jsem se nekriticky ztotoznil, ale nikdy jsem v jeho prispevku necetl takovou aroganci a povyseny ton jako ve vasich prispevcich.

Na mne to dela dojem, ze zde v tomto vlakne provadite dobře placenou akvizici ve prospech vyrobce diskutovaneho produktu a také lvi silou chcete zpacifikovat jeho kritiky.

Zhotovil jsem fasádu z Novabrik term, je to taková skládačka, nechá se udělat svépomocí.
U termu je snadné dělení cihliček (řezání). Realizace mi trvala s přestávkami cca 4 měsíce (jedna strana 1 měsíc).
Technik Novabriku mi zaměřil fasádu a spočítal montážní materiál. Bohužel mi jeho "bezplatný" výpočet přišel poněkuď dráž. Po realizaci fasády dle návodu ze stránek výrobce mi zbylo cca 30 % montážního materiálu - latí, hmoždinek, šroubů, zakladácích lišt. Dále cca 300 cihliček a 2 velké balíky skelné vaty. Nějaká sebereflexe od technika nebo firmy neexistuje. Prostě mám smůlu a s přebytky montážního materálu se můžu vyfotit.
Na jaře jsem rychle na naléhání technika podepsal smlouvu (operoval s možným zdražením). Za 14 dní pak firma udělala akci a v akci zlevnila cihličky - to mě stálo 50 tis. Kč, nadbytečný montážní materiál dalších 15 tis. Kč.
Skladba fasády - 8 cm skelné vaty (2x40 mm)a cihličky Term - cena téměř 1700 Kč/m2.
Pokud bych nepropás akci a koupil montážní materiál akorát ceny by byla cca 1450 Kč/m2.

Pokud se týka Lifebrik má dle webových stránek menší rozměry cihliček a poněkud jiná zámek. Pokud někdo chce porovnávat tyto systémy musí kalkulovat počet cihliček na m2 a cena pak vychází téměř stejně (alespoň dle mého výpočtu před cca 3 měsíci).

Fakturované ceny bez DPH (duben2012):
Cihla therm písková 20,50 Kč/ks
roh vnější pískový 63,- Kč/ks
lišta startovací PVC 125,- Kč/m
úhelník GALVA 25/10 L80 18,50 Kč/ks
MUNGO hmoždinka se šroubem 10x100 17,05 Kč/ks
ROTAFLEX 40 mm 48,- Kč/m2
Vše to jsou ceny bez DPH.
Fasádu mi kalkuloval starší poradce pan Čavojský.

Spojovací materiál je v provedení nerez
5x50 zapustná hlava - cihličky k latím
8x35 hlava na klíč - latě k uhelníkům
6x40 půlkulatá hlava - upevnění rohových lišt
Cihličky Therm jdou dobře řezat a upravovat (je v nich hodně perlitu).
Já jsem je řezal diamantovým kotoučem s flexou. Koupil jsem stojánek
na flexu v Baumaxu.
Latě a spojovací materiál se nechá pořídit laciněji u jiného dodavatele,
včetně hmoždinek Mungo.
Plastové lišty již nikde neuplatníte, proto si dobře přepočítejte nabídku.
Stejně tak uhelníky (ocelová kotva ISOLCO .... mm- délka je dle síly izolace).
Nechte si zpracovat nabídku, tam musí uvést aktuálni ceny.
Hlavně se nenechte tlačit k rychlému rozhodnutí.

Díky za odpověď.
Bylo mi doporučeno dát alespoň půl metru u země dát regular, kvůli poškození od nárazu (stavební kolečko,dětské kolo, atd.).Ocelové kotvy isolco se prý dají sehnat někde v Hradci Králové za menší cenu.
Ještě k té rozbrušce-jaký průměr kotouče jste používal, aby přoříznul celou sílu cihličky?

Tak to je paráda,já měl právě obavu jestli to 180 prořízne.Koupil jsem si na to pokosovou pilu a dám do ní 230 diamantový kotouč.Fasáda bude celá z regularu (beton).Slibuju si od toho, že bude mít delší trvanlivost.Vatu dám 10 cm cihla a 4 cm ytong. Kotvy ISOLCO se mi podařilo sehnat v Hradci Králové i s hmoždinkama od stejného výrobce.Nerez šrouby firma Matezex. Takže teď už jenom čekám až mi přivezoou cihličky a můžu začít.

Byla tu před pár dny praktická zmínka o zkušenostech s montážníky a obchodníky v ČR. Někam se to vytratilo, asi cenzurou a nebo špatně hledám. Montážník by měl pohledově budit důvěru, což ten odredovaný chlapec z konce videa nebudí. Tím neříkám, že dělá špatně - nepřísluší mi hodnotit. Jen bych na něj divně koukal, kdo podivný se mi to sápe na haciendu. http://www.youtube.com/watch?v=w9Nn9Ux5opQ&list=FL 8PjxIZiVns9uNU0T8Rfqeg&index=10