Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hladinovy spinac - 2 urovne

Dobry den

ve sklepu mam udelanou studanku v ktere kolise hladina vody.
Sehnal jsem male cerpadilko, potrebuji poresit ale "neco" co by tomu cerpadlu dalo povel aby seplo pri vysce hladiny "X" a vyplo pri vyscehladiny "Y".
Pojmenoval bych to hladinovy dvourovnovy spinac.
nemate s tim nekdo zkusenost? Nevykutil jste uz nekdo neco podobneho?

Predem dekuji

DKK

Vykutil. :)
Možností je celá řada, dá se to velmi vtipně vyřešit s tyristorem, s FET tranzistory a vícekontaktovým relé...
Já na to šel například s mikroprocesorem. Pár desítek mikroampér v klidu a ještě to dělá další věci. Je otázka, co sháníš - komplet dokumentaci nemám, ale schéma bych snad někde vykutal.

edit: našel jsem to s tím tyristorem: http://www.cq.sk/modules.php?name=News&file=print& sid=155

::):!: Tak toto zapojení nejen že patří do rubriky záhadná a nefunkční zapojení, (snad kdyby se u těch tranzistorů prohodily emitory s kolektory), ale s tím zdrojem ze sítě je to smrtící zařízení!!!!:x: V žádném případě nedoporučuji!!!!:!: Co vyzkoušet hladinový spínač, třeba z vyřazené automatické pračky?

Já jsem použil vyřazený tlakový spínač,kde je místo membrány použita páčka která ovládá spínač.Přez páčku je provlečen silon,na jednom konci je plovák na druhém vyrovnávací závaží a to je dané přez kladku.Na silonu si pak nastavíte pomocí sponek zapnutí a vypnutí (tím i hladinu,v které se má čerpat).Takto to mám už 20 let,je to jednoduché a bez problémů.

Představ si něco jako plovákový uzávěr vody z wc...
Plovák je na svém místě, hladina stoupá až sepne vypínač. V této poloze se rameno plováku přicucne k magnetu, který podrží rameno plováku
do té doby dokud je plovák ve vodě. A protože magnet celý (vynořený) plovák neunese, po odčerpání vody plovákové rameno spadne a čerpadlo je vypnuté.
A toto funguje bez klopných obvodů a tyristorů jedenáct let.

Na co je tam ta šňůrka paralelně s pevným spojem? Kdyby ta tyčka prdla? Jen aby se do té vody někdo nezřítil při důkladné kontrole, jestli je tam ještě kuželka. Kamarádi si na čundru chladili pivo u splavu. Jeden si šel pro vychlazené, chytil vrávorku a byl tam.