Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kapající páková baterie

Zdravím přátelé,
mám doma v koupelně na umyvadle takovouto baterku:
[Ece1a.jpg]

Včera začala kapat. A ne jen trošku, dnes se to rozkapalo tak na kapku za vteřinu, místy i rychleji, takže jsem byl nucen zastavit i přívod vody pod umyvadlem.
A teď se ptám, co s tím - dá se to nějak rozdělat, nebo vymáchat v octu, nebo se na to mám vyprdnout a koupit novou? Baterku mi dodávala stavební firma a je mi jasný, že dodali nejlevnější šmejdy. Baterka je stará asi dva a půl roku, ale je u nás hodně tvrdá voda a vodní kámen je všudypřítomný (krasová oblast, vápencový podloží).
Díky každýmu, kdo dá přínosnou radu.

No ono by v přívodní hadici (obvykle leze zespoda do baterie kovovou punčochou opletená gumová hadice, resp. dvě) mělo být na straně kohoutu (opačná strana, než je baterie) sítko. To, pokud je z čínského kovu, po pár letech svinstvo a voda perforují a všechno, co na něm kdy ulpělo (včetně kovových fragmentů sítka samého), hrkne do té baterie a paralyzuje kartuši. Takže zkontrolovat i tohle (sítko případně vyměnit).

Hledání je tady jako jinde - musíš vědět, co chceš najít. Např. na klíčové slovo páková vypadnou tři témata o pákových bateriích.

No jo, přiznám se, su v práci a nemám tolik času to celý prolízt. Teď jsem si uvědomil, že jsem u toho hledání zatrhnul i hledání v nadpisech u odpovědí, proto mi to vyblilo tolik výsledků.

A na to sítko se zkusím podívat, zítra dopoledne to snad zvládnu, času pomálu.

Pokud jenom kape a jinak chodí lehce, vzlášť pokud se to stalo rychle, většinou stačí baterii propláchnout rychlým otvíráním a zavíráním ve všech polohách. Následně odmontovat páku, pak ozdobný kryt a mírně dotáhnout upevňovací matici (no ona to ani není matice, jen to tak vypadá:-)) Často dojde k tomu, že se to samovolně povolí.