Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace centrálního vysavače

Zdravim, mam dotazy ohledne instalace centralniho vysavace:
1. instalace ovladaciho kabelu - ma nejake opodstatneni "destnikove" zapojeni kabelu (tj. ke kazde zasuvce samostatny kabel)? Nebo to mam zapojit normalne seriove - tj. od zasuvky k zasuvce "nekonecnou" smyckou.
2. navijak na hadici - moje predstava - teleskopicka tyc je s hadici namotanou na navijaku ve skrini. Tyc ma vypinani ON/OFF na rukojeti, hadice je z navijaku neustale pripojena do zasuvky. Prijdu, vytahnu, luxuji, po skonceni si hadici navinu zpet na navijak a uskladnim tyc.
Nasel jsem napr. toto:
http://www.centralnivysavace-sach.cz/cz/katalog-pr oduktu/centralni-vysavace-sach/doplnky-prislusenst vi/nastenny-automaticky-navijak-na-hadici-11m/c247 8

Pet tisic se mi zda za tuto jednoduchou konstrukci prilis. Svareni konstrukce neni problem, kriticke misto vidim na napojeni hadice na navijak tak, aby nedochazelo k prekrucovani pri toceni navijaku a pripadne k nejakym netesnostem v potrubi a tim snizovani vykonu.

Nedelal jste jiz nekdo neco podobneho, nebo mi muzete poradit na co si dat pozor, pripadne z ceho vyrobit mezikus na "protaceni" hadice? Moc diky.

2. navijak na hadici - moje predstava - teleskopicka tyc je s hadici namotanou na navijaku ve skrini. Tyc ma vypinani ON/OFF na rukojeti, hadice je z navijaku neustale pripojena do zasuvky. Prijdu, vytahnu, luxuji, po skonceni si hadici navinu zpet na navijak a uskladnim tyc.

CHYBA

Jestliže budeš mít v domě více zásuvek, hadice nemůže být zapojena stále v jedné z nich - vysavač pak nebude mít správný tah.

My máme jednu zásuvku v přízemí, jednu v patře. K tomu jednu hadici, která je vždy smotaná a jen hozená v komoře. Odnesu si ji do patra, které zrovna chci vysávat. A vymýšlení jakéhokoli navijáku je zbytečná blbost.