Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čím řezat polystyren síly 10 cm?

Zdravím. Chci zateplit vikýře 10 cm sylným polystyrenem, který počítám řezat velkým nožen.
Viděl jsem řezačky, které používají tavný drát, ale nechci jí kupovat na zateplování 5m2 plochy. Půjde polyš řezat větším nožem, nebo máte nějaký jiný fígl?

Po pročítání vašich příspěvků jsem si nakonec řezačku vyrobil. Zatepluji vikýř a každý polyš musím řezat min 3x. Takové perfektní a čisté řezy bych nožem, nebo pilkou nikdy neudělal. Jde to rychle a hlavně bez bordelu. Sousedské vztahy tedy také nijak neutpí. Výroba mi trvala caa. 5 hod. Jelikož jsem vyvíjel v pracovní době, tak vlastně 0 hod. :-) Do polyše zapěňuji také latě na upevnění palubek, uděal jsem také drážkovačku. Výroba trvala caa. 3 hod, vlastně zase 0 hod. Nikdy už nebudu řezat polyš jinak a všem řezačku doporučuji.
Ještě přidávám pár fotek: https://worazim.rajce.idnes.cz/rezacka_polystyrenu (náhrada nefunkčních odkazů (sHpy00n))

Ahoj, smontoval jsem řezačku a jeden den celkem dobře jela, akorát se zbytečně přehříval drát. Druhý den jsem vyměnil drát za 1mm a teplota byla akorát. Během cca 15 minut ale začala nabíječka na autobaterie smrdět a kouřit. Nevíte z jakýho důvodu se to začalo přehřejvat? Dá se to nějak pořešit?
Díky
Phoenixd@seznam.cz