Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odhlučnenie bytu

Dobrý deň,
prosím o radu, ako odhlučniť byt - mám hlučných susedov, ktorým večne hučí hudba, až sa mi chveje stôl... chcela by som si preto dať odhlučniť byt - podlahu aj stenu. Čo je na to najlepšie, predpokladám, že na trhu budú rôzne techniky a materiály, ale ja by som chcela niečo, čo 100% funguje. Neviem, či existuje niečo, čo by potlačilo hluk úplne, že by som o susedoch ani nevedela, alebo všetky materiály hluk len viac-menej potlačia?
Máte niekto dobrú skúsenosť? Alebo aj zlú - ak ste si dali odhlučniť a nefunovalo to, napíšte prosím, aby som vedela, keď mi bude nejaka firma niečo ponúkať, že do toho nemám ísť. Steny mám z tehly/cihly. Príp.môžte napísať, koľko také odhlučnenie stojí,príp. 1m2.
Ďakujem za pomoc. Jana

Zdravím,to si myslíte Vy,ale já mám zkušenost,takovou,že už k nám ani MP jezdit nechce,že s nimi nic neudělá a právník se k tomu taky moc nehrnul.Takže v našem státě slušní lidé se pomoci nedovolají a pokud si nepomůžete sám,tak na Vás každý kašle,nehledě na to,že slušnou formou si sám nepomůžete.Hezký den.

Policie ti pomůže jen v době nočního klidu a to je po 22 hod. Také mám problémy se sousedy. Nad nás se přestěhovala paní se 6 letým klukem který do 22 hod běhá po plovoucí podlaze a mlátí hračkama. Už jem je upozorňovala na jejich chování ( sama mám takového kluka doma ale vychovávám ho v tom že doma není hřiště ) a paní mi místo domluvy nadala ža si můžou dělat co chtějí. Také z toho šílím přijdu unavená a poslouchám kravál. Na odhlučnění firmou nemám peníze navíc už i tak jsou v paneláků nízké stropy. Mě nezbývá nic jiného než podat písemnou stížnost na majitele u nás tedy na obec, ale pochybuji že to k něčemu bude. Také jsem hledala firmu na měření hluku a to by mě vyšlo kolem 8 tisíc a to si bohužel taky nemůžu dovolit. Takže musím trpět a nikdo nám nepomůže.

Takle nějak se choval náš soused pod náma ,domluva nepomohla až mě jednou nasral tak že jsem do věže dal KABÁTY,pustil nekonečné opakování, bedny položil reproduktory směrem dolů k sousedovy a patřičně to osolil .....Po návratu domu cca 6hodin,mám do tedka klid !

nie je to celkom pravda, stačí si pozrieť §127 v OZ... ale súhlasím s "Já Pajoš" pokiaľ nezaberie dobré slovo treba použiť rovnakú zbraň - priložiť reproduktory na stenu, pustiť hudbu a urobiť si napríklad upkojujúci výlet do prírody :)

Ale je to pravda - definice "nad míru přiměřenou poměrům" je totiž tak idiotská, že je ten paragraf nepoužitelný. Můžete si nechat za několik tisíc změřit hladinu hluku (a vsaďte se, že až přijede hygiena s měřákem, půjde se ten magor zrovna projít, takže nic nenaměří) nebo třeba zavolat PČR, ktrá vám řekne, že je to záležitostí obce a odkáže na MP. Když dojede MP, tak řekne, že pokud by to dělal v době nočního klidu, byl by to problém....
Prostě tady neexistuje způsob, jak se domoci klidu.

Odhlučnění stavební úpravou je možné pouze z jejich strany a to ještě poměrně málo. Kročejového hluku se dá zbavit leda protikročejovou izolací, ale pochybuju, že by do něčeho takového šli. Zbývá buď domluva a nebo se odstěhovat.

mám hlučných susedov, ktorým večne hučí hudba, až sa mi chveje stôl...

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Zkusit se domluvit s ostatními sousedy a dát jim hudební masáž ze všech možných stran.
Efektivní řešení - rozbít hubu.