Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak naladit satelit???

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak naladit satelit tak aby fungovali oba LNB .... jelikož mě hrají pouze české programy ale například eurosport nemohu chytnout ... když chci sledovat eurosport musím hýbat satelitem o asi 1cm a pak jde ale zase nejdou české programy nevíte někdo co stím mame satelit Strong 6500

Předpokládám, že se jedná o sat. komplet, vybavený monoblokem pro příjem českých prog. (s kartou) na ASTŘE 23,5st.E a zahr. progr. na ASTŘE 19,2st.E.-- Pravděpodobně se jedná o nesprávně nastavený DiSEqC přepínač, a to nejspíš "do kříže". 1.) V nastavení nesmí být DiSEqC vypnuto. 2.) nesmí být pro obě družice nastavení DiSEqC stejné. Nevím teď jestli jsou všechny monobloky z hlediska nastavení stejné, takže asi takto: Je-li např. nastaveno ASTRA19,2 DiSEqC "1" --ASTRA 23,5 DiSEqc "2" a nejde to, nastavit ASTRA 19.2 "2" a ASTRA23:5 "1" Slyšel jsem, že u některého sat kompletu (značku již nevím), bylo v návodu toto právě uvedeno obráceně.