Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak naladit satelit???

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak naladit satelit tak aby fungovali oba LNB .... jelikož mě hrají pouze české programy ale například eurosport nemohu chytnout ... když chci sledovat eurosport musím hýbat satelitem o asi 1cm a pak jde ale zase nejdou české programy nevíte někdo co stím mame satelit Strong 6500

Oba LNB nemôžu fungovať súčasne, ak máš už spomínaný monoblok tie majú vstavaný prepínač, ovláda sa signálmi DISPEC. Musíš mať samozrejme aj správny monoblok, vyrába sa viac typov pre rôzny odstup v stupňoch, podla toho ktoré kombinácie družíc chceš zachytiť. Samozrejme to odstupňovanie počíta s určitou veľkosťou paraboly, typicky 80 cm. Pri inej veľkosti to nemusí a zvyčajne nepasuje, môže to byť aj tvoj prípad, keď musíš posúvať "o 1 cm".

Prvně bych sem napsal co za družici sleduješ?Na první fotce je dual LNB-je to na příjem z jedné antény na dva televizory.A ten druhý musí zachytit všechny kanály na dané družici,potřeba doštelování na jiný kanál je blbost.Je to LNB Univerzál?

Předpokládám, že se jedná o sat. komplet, vybavený monoblokem pro příjem českých prog. (s kartou) na ASTŘE 23,5st.E a zahr. progr. na ASTŘE 19,2st.E.-- Pravděpodobně se jedná o nesprávně nastavený DiSEqC přepínač, a to nejspíš "do kříže". 1.) V nastavení nesmí být DiSEqC vypnuto. 2.) nesmí být pro obě družice nastavení DiSEqC stejné. Nevím teď jestli jsou všechny monobloky z hlediska nastavení stejné, takže asi takto: Je-li např. nastaveno ASTRA19,2 DiSEqC "1" --ASTRA 23,5 DiSEqc "2" a nejde to, nastavit ASTRA 19.2 "2" a ASTRA23:5 "1" Slyšel jsem, že u některého sat kompletu (značku již nevím), bylo v návodu toto právě uvedeno obráceně.