Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úsporné nesvítí, obyčejné svítí

Dobrý večer, mám problém s elektroinstalací. V bytě mám novou elektroinstalaci a pouze v dětském pokoji když do lustru dám úsporné žárovky, nesvítí, zatímco obyčejné žárovky svítí. Nevíte někdo, v čem by mohl být problém? Moc děkuji za odpověď. Eva

Cheht, pripomelo mi to me, kdyz sem onehda montoval lustr. Byl sem linej, tak sem jenom vylez na drevenou zidli, vzal do pravy ruky sroubovacek(fazovka zrovna jaksi nebyla a pojistky byli daleko), tuknul do jednoho dratu, nic. tuknul sem do druhyho dratu a zase nic. Tak si rikam pohoda, mam to vypnuty a jal se montovat. A jaky bylo moje prekvapeni, kdyz sem sahnul na draty oba... chvili jsem trsal v rytmu 50Hz a pak sem si sel ty pojisky radsi vyhodit.