Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno klíč jde ztuha do zámku

Dobrý den,

prosím o radu: ráno jsem zamkla byt bez problémů, večer šel klíč do zámku ztuha. Nejprve jsem se lekla, že je to jiný klíč, ale nebyl a nakonec vsunout šel, jenže ztuha. Zkusila jsem při otevřených dveřích několikrát zamknout a odemknout, jestli se třeba neuvolnila nějaká kovová špona nebo nevím co, ale stále to šlo ztuha. Tedy vložení klíče jde ztuha, samotné otáčení již ne. Tak jsem ještě zkusila zámek krátce prostříknout sprejem na zatuhlé panty. Jiné změny, než ty, že teď klíč špiní, se nekonaly. Netuším, v čem je problém. Mám volat zámečníka nebo je možné ještě nějak "svépomocí" umožnit znovu snadné zamykání? Jedná se o klíč FAB, přídavný bezpečnostní zámek jde zamykat bez problémů. Moc děkuji za radu.

Pozdě, už jsem tuto hloupost spáchala - a teď musím upatlaný klíč otírat papírovým kapesníčkem :-). Zeptala jsem se totiž hned druhý den v práci starého pana údržbáře, co mám dělat, když jde klíč ztuha. On odpověděl: "Tak to vám tam vlítlo nějaký smítko, dá se to zachránit tím, že pořádně promažete zámek. Helejte, noste v tašce takovej sprey na panty a po tejdnu by to mohlo stačit. Jinak to vidím na výměnu zámku." Tohle se mi nezdálo, ale jednorázově jsem sprej zkusila. Potřebovala jsem problém vyřešit co nejdřív a neměla jsem čas na shánění zámečníka, naštěstí jsem objevila zdejší poradnu a našla záchranu. Pánové měli pravdu, klíč byl nepatrně křivý, stačilo použít rezervní a bylo po problému. Až dosud jsem nemusela technické problémy řešit, teď, když přestane něco zásadního fungovat, zpanikařím. Náš údržbář vystupoval velmi suverénně. (Omlouvám se za chat).