Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opět zateplení - tentokrát chaty

Dobrý den všem, a pochopitelně bych potřeboval poradit: Pořebuju zateplit dřevěnou chatu.
Současný stav konstrukce stěny z pohledu zevnitř. Dřevěné palubky 12mm, parozábrana, Isover 10cm, konstrukční panel ze 60. let m.s. tl. 5cm (z obou stran překližka a uvnitř kukuřičné klasy - dříve narození si vzpomenou) a pak už jenom venkovní deskový obklad.
Předpokládal jsem, že bych přímo na ten venkovní oklad přibil natěsno 5cm polystyren, na něj rošt výšky 5cm a do něho vložil další vrstvu 5cm polystyrenu a na ten rošt pak koncový palubkový obklad.
Je tato konstrukce vyhovující, nebo je pořeba nějaké úpravy, nějaké fólie apod?
Díky za rady a doporučení.

Možností je celá řada,nechaly by se ty palubky i přímo lepit nízkoexpanzní pěnou,bylo by to i velice rychlé,než přibíjet palubky do latě na polystyrenu.Nevím,jak by se na pružném podkladě klepalo kladívkem.Jen je potřeba si označit kolmice.
Pak je tu problém,dost podstatný,s povrchovou úpravou palubek,všechny barvy a ředidla narušují polystyren,takže nakonec by asi bylo lepší,použít Rockwool.Položit vatu,přes ni látě,dvě až tři vodorovně a
pak do roviny ještě vatu doplnit.Pak se můžou přibíjet palubky,
JABRAKA

Jardo z části s tebou souhlasím, z části nikoliv, možná jen prot, že to neumím.
přímo lepit nízkoexpanzní pěnou**********jak fixovat do doby zaschnutí pěny
pružném podkladě klepalo kladívkem***neklepat, ale šroubovat třeba přes úchytky palubek
ředidla narušují polystyren****souhlas, proto buď mezera,vložit difuzku, nebo vodní barvy, nebo palubky samozřejmě natřít nejdříve.
pak do roviny ještě vatu doplnit*****musí odvětrávaní