Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Patinovani dreva

Dobry den vsem

zajimali by mne Vase zkusenosti s ruznou technikou a zpusobem patinovani dreva - dosazeni stareho, pouzivaneho stavu na novem dreve. Samozrejme ze je na to spousta clanku, zajima me ale vase praxe, co se komu jak osvedcilo, resp. nekdo neco vymyslel.
Predem dekuji

DKK

tak posilam ukazku mojeho pokusu. S vysledkem jsem vic nez spokojenej.
Postup jsem pouzil nasledujici:
- surove palubky kvality C (foto 2560) jsem potrel cerstve posekanou travou takovou co jeste poustela stavu , viz prvni foto 2567
- potom jsem pouzil popel z krbu popraseni a opet patlani rukou + nevyhorelym uhlikem jsem zapatlal mekci casti a suky na palubkach foto 2568
- jako finalni krok jsem pouztil lazuru na drevo v odstinu kastan od primalexu, pixla za 109 korun a vubec nic neubylo - foto 2569
finale no zbylych fotkach.

Kdo mate podobne pokusy za sebou, sem s nima :-) podlaha mne jeste jenom ceka ...