Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podlahové topení

Dotázek. Někdo dává do podlahovky polystyrenové desky s takovýma čudlikama a do toho motá podlahovku. Soused to udělal jinak. Dal polystyren ve dvou vrstvách normální do podlahy ten stovkovej nebo co a pak dal fólii a na to namotal pexfit, nebo tak něco a přidělal to jen takovýma sponkama. Vypadá to docela dobře , netuší někdo je-li to stejně funčkní jako ty špunty? Vyjde to asi o půlku levnějc koupit normální polystiren, než ten s těma špuntama. Díky

Ta fólie se tam nedává kvůli teplotám či co. Ta je tam proto, že se tak vytvoří jakási vana, která ti zabezpečí, že se ti anhydrit nedostane pod polystyren. Kdyby tam byl polystyren volně položen, tak by se ti deska nadzvedla a "vyplavala". Kolem stěn se dává dilatace, která má igelitový límec a ten se přilepí k fólii na podlaze a tím ti vznikne ta vana.

Já samozřejmě nikoho nechci přesvědčovat, aby plachtu nepoužíval. Ale aby se někomu podařilo dostat ten beton či anhydrit pod ten polystyren, to by musel být tedy super manták a patlal. Za normálních okolností to snad ani není možné, nikdo by snad nenechal mezi deskama polyše takové mezery, aby se tam zalévací hmota dostala.
Na druhou stranu zmíněnou dilataci - kterou teda poctivě dělám - kolem stěn je třeba udělat, aby se podlaha měla kam bezpečně roztáhnout.