Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přizdění rodinného domu

Zdědil jsem stary RD.Původně to byl Finský domek,který byl následně obezděn 15 cihlou.
Můj dotaz je následující.Chtěl bych púvodní stavbu finského domku vybourat/vnitřní dřěvěnou stavbu/ a nahradit ytongem P4-500 250x249x599 při zachování 15 cm obezdívky.Bude toto řešení splňovat specifikace nosného obvodového zdiva.Nebo poraďte ja jinak řešit tento problém.Děkuji za Kohut.

Finské domky byly původně dřevostavby.Nedovedu si představit,jak bys vybourával nosnou konstrukci domu bez totální demolice.Pokud je domek obezděn normální cihlou,jediná varianta je zateplení zvenčí klasicky polystyrenem,nebo vatou.Pak by přestavba měla nějaký účel.Vnitřní vyzdění ytongem nemá smysl.
Mám tu fotky,jak je možno finské domky upravit.
JABRAKA