Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonování dálkového ovladače garážových vrat

Zdravím. Otec vlastní garáž v poschoďových garážích (nevím jak to nazvat, prostě budova, několik pater a desítky garáží uvnitř), dole jsou tam dvě brány pro vjezd a výjezd a ty jsou ovládány klíčkem, nebo dálkovým ovladačem se dvěma tlačítky. A protože garáž občas využiju i já (pro svou motorku ale to není podstatné..), chtěl bych si vyrobit kopii toho ovladače, čistě z pohodlnosti. Přidávám fotky plošňáku. Potřebuju poradit, jestli bude možné sehnat všechny součástky. Odpory, kondíky, cívka to nebude problém, jde o ten integrák a "to" s "těma" přepínačema 1 - 10 nevím jak se to nazývá. A ještě dotaz, co je přesně anténa? to protáhlé U vlevo nahoře ve druhém obrázku? A je potřeba při výrobě zachovat přesné rozměry antény?
Díky každému, kdo bude ochoten poradit.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/632-ovladac- jpg]

Já bych ho hledal nejdříve u firmy, která systém dodávala. Také mám totiž garáž v patrových garážích, venku sloupek na klíč, nebo DO. Jedno DO jsme si před 2 lety koupili. A není problém kdykoli dokoupit další za 600. Taky jsem uvažoval o dalším, protože otvírání vrat na klíč bylo imrvére dodrbané, ale teď se místo klíče přejde na čip a každá garáž dostala už předem čipy dva. To snad poruchové nebude, takže na druhý DO už asi nedojde.

Pokud nemáš zkušenosti s vysokofrekvenční technikou, tak to bude "sázka do loterie". Jedná se o vysílač, myslím že v pásmu 430Mhz, což je dost vysoká frekvence. Ale pokud seženeš ten integráč (provětral bych GOOGLA), tak by se to dalo zkusit. Ten DIL přepínač (piáno) určuje kód. Je možné ho ušetřit propojením plošek na spoji,podle sepnutých kontaktů na orig. ovl. Dále je nutno dodržet tvar a rozměr toho "U" je to součást rezonančního obvodu. Další kritické součástky jsou: keramické kondenzátory vedle té modré součástky, ta modrá souč., což je kapacitní dolaďovací trimr, (dodržet kapacitu). Dále ten tranzistor nejlépe stejný, nebo jiný, ale musí být stejné vodivosti (NPN nebo PNP)a musí zvládnout tu frekvenci. Trochu problém pak bude s nastavením frekvence. Bez vhodných měřáků to je pokus - omyl. Šlo by to tak, že v blízkosti přijímače budeš mačkat tlačítko (otevřít-zavřít) a pomalu otáčet dol. trimrem. Pokud by vše fungovalo jak má, měl by se přijímač chytit. Pokud se to podaří, udělat totéž z větší vzdálenosti, ale už velmi jemně. Tak hodně zdaru, pokud se do toho pustíš. Ještě detail: při ladění musí být šroubováček z plastu, aby neovlivňoval obvod.