Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem protažení el. kabelu obvodovou zdí

Potřebuji si na terase zřídit el. zásuvku a nejjednodušší způsob jak tam dovést proud je provrtat obvodovou stěnu (35 cm itong) vytáhnout ze stávající zásuvky drát a z druhé strany udělat zásuvku, takže nemusím nic sekat, tím pádem nemusí opravovat fasádu atd.

Nejsem si ale jist, jestli ten kabel nebude dělat tepelný most. Díru bych asi utěsnil montážní pěnou, ale mám strach aby ten kabel nevedl chlad a aby se ne něm v zimě nesrážela vlhkost (vlhkost by byla přímo v el. zásuvce).

Jaký postup by jste doporučili?

Jistě jte si všimli, že tazatel píše Ytong 35cm. takový samozřejmě není v řadě, proto se bomnívám, že má 37,5cm, a možná lambdu 37,5. Ale překlady nad oknem a dveřmi jsou z pevnostního Ytongu s lambdou hodně mizernou. Dále první řádek (jen tuším) má vyzděn na lepence a na maltu. Pak bych si tipnul, že i věnec, možná z profilu "U" vyplněn betonem, nebo vyzděno jen příškovek, doplněno EPS 5cm......
Opravdu jen spekuluji a trošku provokuji, kdo se zeptá.
Pak ještě jak někdo zmiňoval zapravení okna a dveří, i když může mít i kvalitně provedeno ostění, je je to OK!!!

Páč Xella se chlubí dobrou izolací, ale jen u plochy, nikoliv jak jsem již uvedl......

proto bych kabel neřešil jako tepelný most.