Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Do kůlny kde mám auto choděj kocouři od sousedů

Do kůlny kde mám auto a jiné věci choděj 4 kocouři od sousedů.Umíte si jistě představit jak to tam smrdí když to tam pánové řádně obechcávají.Moje labradorka je nesnáší ale je pomalejší.Může mi někdo poradit humánní prostředek jak jim to znepříjemnit aby tam už nelezli?Nechci volit drsnější likvidační metody.Dík
Změna předmětu, původně: Kocouři ( (Kurt)

prý se prodává nějaký " humální " prostředek, že se to nastříká a kočky se vyhnou, dále jsou různé plašiče, ale těm moc nevěřím, měl jsem na myši a na kuny, bez výsledku, hezky to bliká, ale myšky chodí dál a kuna si též skáče po svém...
Hodně zdaru !

Kůlna je velká a nejde zamezit vstupu kocourů.Ta moje labradorka jak ji řeknu slovo kočička je úplně jak pominutá a líta okolo baráku a hledá.Kocour leží na střeše a líně sleduje psa jak dole skáče a nemůže nahoru.Vemte si jak to musí být pro toho psa deprimující.V letošní zimě se stala ale dobrá věc.Bylo hodně sněhu a já ho sházel ze střechy na kupu.Kocour jako obvykle provokoval na střeše a ta moje labradorka hop na haldu sněhu a odtud na střechu a už si s kocourem koukali z očí do očí.Ten normálně zkameněl a nevěděl co má dělat.Musel jsem se smát vidět takhle kocoura couvat.Škoda že už sníh roztál.

Kočky jsou chytrá stvoření, stačí jeden zásah prakem a už vědí kam nemají chodit.
Ale aby to bylo fér musíš je vyplašit a pak "vychovávat".
Přijatelnej projektil je skoro zralá višeň nebo blumka.
P.S. Pro ochránce zvířat: bohatě stačí svištící zvuk a kočce je jasné co se děje.

Nejlepší je se jích zbavit, na souseda se vykašli ať si je obrečí má si je hlídat. U kámoše na zahradě taky kočky dělali bordel tak sestrojil pastičku a číhal na balkoně z provázkem v ruce když ta kočka vlezla do bedni ze žrádlem tak zatáhl za provázek a dvířka se zavřeli a díky silním magnetům si je kočka nemohla otevřít a pak cestou do práce je vysadil ve městě a má pokoj. Před tím zkoušel vodu, pistoli na kuličky, pyrotechniku atd.

No, nechat kastrovat cizí kocoury (kteří vím komu patří), to by se asi jejich majiteli moc nelíbilo.

Kočka není pes, nedá se uvázat k boudě; pokud jsou to venkovní kočky, motají se klidně stovky metrů daleko. To by musel možná vykastrovat půl dědiny.

Kdyby tam byl kocour jeden, asi by s tím (takový) problém nebyl. Ale čtyři - ti mají potřebu neustále přerážet značky druhých koucourů svým střikem.

Tak pořád lepší, než je vozit někam po vlastech českých. Kocour byl věčně pokousaný, poškrábaný a značkoval. Kastrace pomohla, jinak bych si u veta mohl předplatit židli.
Tady prostě koliduje kočičí přirozenost "všude vlezu" s lidským pořádkem "odsud-potud".

Necheš to asi slyšet, ale trvale účinné bude jen zabezpečení kůlny, aby tam nelezli. Zaženeš jednoho, objeví se časem druhý - to bys musel všechny kocoury v širokém okolí zlikvidovat. Nebo si pořídit svého "ostrého" kocoura, který si své teritorium ohlídá a ostatní zažene sám ;-)

mel jsem podobny problem a osobne se mi osvedcilo dat do sklenice benzin, cca 1 dcl, a ty slenice rozmistit po garazi. neni to sice idealni ( pozar atd) nicmene me to asi pomohlo.
pravda je ze do garaze chodila jen jedna kocka (kocour ? ) . ten benzin jim asi strasne smrdi, nicmene kdyz to vycichlo, tak prisla po case znovu . ale mozna to byla nejaka jina. nevim jak vypadala, mel jsem jen stopy na aute...;-)

Osobne bych to resil sklopcem.Kocky bych napytloval a odnesl k sousedum se sdelenim,ze pokud je nezvladaji ukocirovat,priste je odvazim do utulku popr likviduju.Dobre sousedske vztahy jsou jedna fajn,ale Ty je nekazis.
Doma to za mne resi psi. Pit si s kockama hraje,protoze je trubka mirumilovna a jezevcik je pak likviduje:)

Kočky neukočíruješ, kočka je svobodný tvor, který se prostě rozhodne, že zůstane u někoho doma, ale ven si chodí, kam chce. Pes se dá vycvičit, ale kočku neuhlídáš. Takže sousedovi tím pádem leda pohrozíš, že mu kočky zlikviduješ, čímž sousedské vztahy zrovna nevylepšíš.
Kočky je třeba odpudit, nebo jim zabránit ve vstupu. Majitel s nimi nic neudělá, i kdybyste se spolu na hlavu stavěli.

pokud je majitel, ma si kocky zajistit tak, aby neobtezovaly okoli.Myslim, ze je to to same jako se psem. Poridit si kocku a pak se vymlouvat na to, ze je svobodny tvor by u mne neobstalo. Samozrejme neznam sousedskou situaci tazatele. Pokud je sousedka dlouhonoha blondyna, tak chapu, ze se s ni snazi vychazet v dobrem.

Ako povedal prasak, kocka je svobodny tvor a proste ju nevycvicis ako psa. Chce to trochu viac tolerancie z tvojej strany. Zamyslel si sa niekedy nad tym ze ti tvoji psi trebars obtazuju stekanim svoje okolie? Nie? Tak si rac zaistit svojich psov tak aby ani nestekli a neobtazovali okolie. Nemusia stekat stale, staci raz za cas ked sa rozhodnu ze stekat budu, a i to staci na to ze obtazuju svoje okolie. Majstrujes nieco v dielni, rezes, brusis, natieras daco, otravujes tak susedov hlukom a vyparmi z farieb. Sekas travu na zahrade, mozno sused chce prave pozerat daky film a nemoze lebo mu hucis do okien benzinovou sekackou. Zial si myslenim ako vacsina ludi, ci neobtazujes napr. aj ty dako susedov sa nezamyslas, a oni mozno len taktne cusia, pretoze vedia ze ista davka tolerancie v susedskom suziti je potrebna, zatial co ty by si spravil teatro uz len pri pomysleni ze by ti mala susedova kocka co len prebehnut po travniku. Je to chore, ale to je zial obraz dnesnej doby.

Měl jsi doma někdy kočku? Asi ne, jinak bys tohle nikdy nenapsal. Ještě jsem neviděl ochočenou kočku.
A jak se říká - pes se drží pána, kočka domu.
A pokud bude vůči sousedovi postupovat tvým přístupem, tak věř, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Stačil by trochu černej kouř z komína a už by mohl soused volat úřadům, že pálíš sajrajt.
S tvým přístupem k řešení problémů bych tě za souseda mít nechtěl.

Na zacatek: do svych 18ti let jsem zil na vesnici v rodinnem baraku. Sousedi kocku meli. Vlastne nekolik. O kocky se nestarali, takze to lezlo vsude mozne a i k nam na pozemek. Na nasem pozemku beha lovecky jezevcik, ktery nejednu kocku slovil. A dostala pochvalu. Preci nebudu hlidat jeste sveho psa, na svem pozemku, aby neublizil kocce, co tam nema co delat. Soused nemohl rict nic. Stejne jako ja jsem povinen zabezpecit sveho psa, aby se nepotuloval, by si mel kazdy chovatel zabezpecit to, co chova. Jak by Ti bylo prijemne, kdyby soused choval holuby? Kdyby Ti sedali na strechu, srali do okapu a podobne..Stejne tak slepice...Pamatuju babiccin dvorek, na kterem se "pasly" slepice a tohle bych doma fakt nechtel. Asi je to zacarovany kruh, ale ja v tomhle mam jasno. V jinych ohledech sousedskeho souziti (sekani travy, prace na truhlarsky strojich - soused truhlar, shodou okolnosti majitel kocek, na tohle ani pul slova).
BTW: kocky jsem doma nikdy nemel, ani nechci.

Pokud má majitel koček hromadu a nijak se o ně nestará, tak je lepší ty kočky v kůlně potichu zlikvidovat, ale sousedovi to neukazovat, ani nepozná, že nějaká zmizela. A už vůbec mu to nenosit v pytlu, stejně by je pouze vysypal zpátky na dvorek.
My jsme měli doma vždy jen jednu kočku (vlastně rodiče furt mají, já se odstěhoval), na myši to stačí.

Tímto vším jsem chtěl jen říct, že pokud se chce zbavovat těch koček, tak hlavně potichu a nedělat z toho sousedskou válku. Protože jestli je něco opravdu horšího, než sousedovy kočky ve stodole, tak mít hazla souseda. Toho se nezbavíš, jedině odstěhovat.
Ano, v jeho stodole ji ten pes prostě může zakousnout, to je smůla té kočky, když leze do psího teritoria. Soused to vědět nemusí. Hromady koček přejedou auta, nebo se zaběhnou.

Já souhlasím z Redsnake když jsi někdo pořídí kočku nebo jiné zvíře tak si má zajistit aby nikoho neobtěžoval hold tu kočku mít zavřenou doma dát jí tam kočičí záchod dneska máš vodítka pro kočky tak sní můžeš chodit na procházky a pokud se obáváš smradu bytě tak jsi jí nepořizujte. Je tvůj domácí mazlíček a ne tvého okolí!

No já taky nemam kočky moc v lásce jedině ti dvojnohý a zato se mi ti kočky mstí při povodních v roce 2002 jme vyklízeli a odčerpávali doma sklep najednou z krabic vylítla kočka já jsem se tak lek že jsem zahučel pod vodu a pak o nákou dobu později jsem jel na kole najednou mi vběhla kočka před kolo a já si rozbil tlamu. Na intru takoví malí roztomilí kotě bylo na stromě a mňoukalo tak já dobrák jsem pro něj vylez a ta malá roztomilá svině mě sekla a slezla dolu no a tet v zimě jsem přijel domu z práce nechal jsem auto před garáží a sel jsem se najíst, po jídle sem šel do auta nalít nemrzku otevřu kapotu a hádejte co na mě vylítlo z motoru nic jiního než kočka tak sem se zase lek ohnal jsem se, kočku jsem za letu trefil ta nabrala jinej směr a rozplácla se o plot a utekla, ta svině se mi normálně vyhřívala v motoru.

Kočky nemají na dědině odpostatnění? ::) A čokli v paneláku ano?

Já jsem třeba na rozdíl od tebe zase velký kočkomil (koček máme vždycky několik) a čokly přímo nesnáším. Ale přesto bych nějakému psu ve svém humně vidle do báchoru, jen tak z plezíru nebo že je nemám rád, že mi tam vadí, nezapíchl.

Smysl kocek chapu v tom, ze lovi mysi. Kdyz je krmis, tak toho moc nenalovi. Kdyz je nekrmis, odtahnou jinam. Ve svem byte, ve svem dome, na svem pozemku, at si soused chova treba pstrosy.Ale kdyz by mi lezly na pozemek kocky a nejak mi vadily, jako treba tazateli, ze mu obechcavaji auto, tak maji holt smulu. Ja taky nemluvil o tom,ze bych je nabodaval z pleziru na vidle. Napsal jsem, ze bych je vratil majiteli a potom by si udelaly vylet treba do vesnice vzdalene 50km. I kdyz ono by to dopadlo tak, ze by se prisraly dalsi...zacarovany kruh. Kazdopadne ver, ze zvirata na svem pozemku nelikviduju. Sousedka pase na nasi louce sve kone, zrobila si tam ustajeni. Psi z cele vesnice se k nam slezaji, kdyz moje fena hara, taky po nich nestrilim. Kazdopadne kdyz potkam majitele, na rovinu mu reknu, at si coklika hlida, protoze to pak konci treba tak, ze nemuzem nechat na terase boty, protoze nam je psi odtahnou.
Jinak jsem zviratomil, o likvidaci tu ani tak neslo, i kdyz se to u nas nekolikrat povedlo. Holt loveckej pes, je loveckej pes, nechavam tomu volny prubeh:)

Hm, tak potom nechapu na co tu kocku ma. Lita po venku, obcas se neukaze vubec, obcas se ukaze aby vrhla kotata. Tak jen proto, ze ji ma?To je jedno, tazatel svuj problem uz zrejme vyresil ke spokojenosti mozna i sve, spise vsak souseda. Ono asi neco na tom bude, ze lip se snese kocka se psem, nez clovek ktery ma rad kocky s clovekem ktery je psickar:)

Hm, tak potom nechapu na co tu kocku ma

Jako my doma? Kočky byly vždycky součástí naší domácnosti; bez koček by nám bylo smutno. Jsme prostě na ně zvyklí. Naše kočky si mohou vybrat, zda chtějí být právě teď doma nebo na dvoře/poli (do práce nechodíme), stačí zamňaukat a dveře se otevřou. Když s náma chtějí spát v posteli, spí. Když chtějí lítat venku a lozit po stromech, můžou být venku celý den.

Ja Ti to neberu, chapu, ze pro nekoho jsou kocky soucasti zivota. Jednu zivotni etapu jsem take sdilel pokoj s kocourem,ale to byl domaci, navic britka, ty jeste snasim pro jejich specifickou povahu.
Ja si proste jen stojim za tim, ze kdyz si poridim zvire, mel bych byt schopen zajistit jeho fyzicke potreby a stejne tak i zabezpecit, aby se netoulalo kdovi kde.

Hm, tak potom nechapu na co tu kocku ma

Pro radost! Z děcek taky moc užitku není a přece je všichni děláme. Spousta lidí má potěšení z toho, když si sednou a na klíně mají vrnící číču.
A kočky mají právě výhodu v tom, že je nemusíš venčit, jak psa. Kočka se proběhne sama a dokáže se postarat sama - nachytá si myši, ale proto potřebuje výběh i za hranice zahrady. Tedy jsou nenáročný na chov, míň, než čokli.

Děkuji za krásné rady a asi tomu nechám volný průběh.Zvířata mám rád,ale jak vidno kočky jsou všeobecně svobodomyslné a tak by to byl marný boj.Je pravda že kocour je přád lepší tvor než potkani kteří mě obtěžovali před léty a nakonac jsem je vyhubil.Mám totiž vedle baráku sklad zeleniny a tam měli eldorádo.Jediné co asi vadí nejvíc je fakt že nemůžete nechat u auta otevřený okno a mít v něm pořád voňavý stromeček.Dík.