Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kanalizace

Dobrý den

Budu dělat kanalizaci od septiku do RD,zajímá mě jaký spád je optimální,kanalizace od septiku k domku
je 14 m rovně,pak koleno 45.st a v domku 3 metry,domek je pouze přízemní,spád mě vychází asi na 2,5 centimetrů a zdá se mě že je to málo ale kopat tam už moc
nemohu.Trubky chci použít 150. Na odvětrání kanalizace v domku mohu
použít trubke jen 80 doufám že je to dostačující,v kterých mýstech by měla být použita,nebo to je jedno? Děkuji za radu

2.5cm na metr je dobry. Ono je hlavne dulezity, aby to ten spad melo po cely dylce, chce to kontolovat vodovahou.
Odvetrani by melo byt z nejvyssiho bodu kanalizace, takze pokud je barak patrovej, tak z pripojky v patre, pokud neni, je to skoro jedno. A 80 snad stacit bude, v tom bych problem nevidel.

Spád 2,5 cm na metr stačí, norma říká 2 cm.
S tím odvětráním rozumně, nejsem si jistej, že stačí odvětrat jen v nejvyšším místě v patře.
Podle mě je třeba odvětrat každou větev. Jinak bude vznikat podtlak a třeba ve sprcháči za WC bude voda velmi rychle ubývat a do místnosti půjde zápach z kanalizace. Je to pruda několikrát do týdne dolívat vodu ...
Radši si to schematicky rozkresli, co kde a jak bude zapojené a ověř si to u instalatéra.