Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nádrž na dešťovou vodu

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s výrobou nádrže na dešťovou vodu? Chtěl bych jí udělat z betonu nebo betonových tvátnic a obložit kamenem. Vnější rozměr 100 x 140 cm, výška 80 - 90 cm. Poraďte z čeho a jaký postup zvolit. Díky.

Mám na zahradě celkem 4 kubíkové plastové nádrže, které na zimu vypustím. Nevím, proč by v nich měla být přes zimu voda. Místo dřevěné palety jsem si sehnal plastové, alespoň to nehnije. Aby mi to nehyzdilo zahradu, tak to během 3 roků zarostlo břečťanem, či jak se to jmenuje.

Dobrý den,

prosím, můžete mi na ssebe zaslat kontakt? potřeboval bych radu jak zakopat plastové nádrže na zahradě. děkuji Vám

Luboš Buňata
l.bunata[zavináč]seznam[tečka]cz
tel 724 324 130

Provedena protispamová úprava e-malové adresy (sHpy00n)

Pokud není zakopání bezpodmínečně nutné, nebylo by lepší nechat je na povrchu? Zakopání není zase tak náročné, jen má svá pravidla která je nutno dodržovat. Ukládat na urovnané štěrkopískové podloží a obsypávat pískem, nebo prosátou zeminou bez kamenů. Při zasypávání současně napouštět vodou kvůli vyrovnání tlaků, obsyp sice hutnit ale s rozumem ať se nádrž nepromáčkne, nebo dokonce nepraskne. Stejně tak může nádrž deformovat a poškodit spodní voda a při zvlášť vysoké hladině spodní vody se nejdnou stalo, že nádrže vyplavaly.