Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vysílačky

Hezký den,
chtěl bych se vás zeptat.Máte někdo zkušenost s těmi prodávánými vysilačkami s dosahem až 10 km,tuším že Sencor.Jde mně o zkušenost s používáním ve městě v běžné zástavbě.Děkuji

rovnou se připojím k dotazu :-) Denně se domlouvám s kamarády na fotbal či jiné "akce".. jeden nebude problém ale další 2 jsou o něco dál.
první přes menší kopeček.. z okna vidím jakoby nad domy v jeho vesnici :-) vzdálenost cca 1km..
druhý je za domy v mé blízkosti vzdálený cca 1,75km..
Co byste doporučili? :-) čim nižší cena tim lépe..
nemam možnost vyskoušet žádné malé ruční vysílačky :-)

když to člověk nevidí těžko radit...jestli ty vysílačky potřebujete přenášet,tak bych vzal pmr například od firmy brondi,se kterou mám velmi dobré zkušenosti,ale ve městě nemůžete očekávat zázraky (hlavně v ČR,kde se půlka republiky připojuje k internetu přes wifi)...jestli se chcete domlouvat z domu do domu tak by asi byla lepší cb stanice,kde by domluva na 2km i ve městě neměla byt zásadní problém,ja ji mám z aukra asi za 500Kc...celkem pravidelně používám obojí (pmr na airsoft a cb stanici mám v autě a na chatě) a nepamatuji se,že bych se někdy nedovolal,kam sem potřeboval:)

no jestli třeba nemáte v obec hodně pokrytou signálem z wifi a cestou neni žádné vysoké napětí,tak si myslim,že s pmr na ty 2km se dorozumět dá...běžně se na 3km domluvim i v lese,ale tam neni žadné elektromagnetické rušení apod. ale chce to koupit už něco kvalitnějšího s cenou pod 1000 Kc rozhodně nepočítejte:)