Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vysílačky

Hezký den,
chtěl bych se vás zeptat.Máte někdo zkušenost s těmi prodávánými vysilačkami s dosahem až 10 km,tuším že Sencor.Jde mně o zkušenost s používáním ve městě v běžné zástavbě.Děkuji

Pokud myslíš PMR ručky, tak od toho nečekej zázraky. Kanály jsou veřejné a podle toho vypadá provoz a ve městě - to bude hokej. Pokud by šlo o nárazové používání typu "mámo řekni, až na telce naskočí obraz, jdu štelovat anténu", tak OK. Nejlíp uděláš, když si je od někoho půjčíš a uděláš zkušenost a pak se rozhodni, jestli to vyhovuje.
Podívat se taky můžeš do CB stanic v pásmu 27 MHz. Možno doplnit selektivním modulem pro cílené voláná alá telefon. Vše je veřejné, hovory odposlechne kdokoliv.
Nechci dělat reklamu, ale zkus začít pročítat nabídky známějších firem Allamat, Elix atd. a pak kup třeba jinde levněji.

Já cca 6 let používám vysílačky " HOFFER " model 103., až letos jsem koupil novou stejné značky a jedu dále, baterie vydrží též dlouho. Používám to ve městě v zástavbě proti stejné vysílačce a bez problému, má to utajovačku, takže se tam toho moc neplete. Chcete-li více, napište na brezinakk&seznam.cz

rovnou se připojím k dotazu :-) Denně se domlouvám s kamarády na fotbal či jiné "akce".. jeden nebude problém ale další 2 jsou o něco dál.
první přes menší kopeček.. z okna vidím jakoby nad domy v jeho vesnici :-) vzdálenost cca 1km..
druhý je za domy v mé blízkosti vzdálený cca 1,75km..
Co byste doporučili? :-) čim nižší cena tim lépe..
nemam možnost vyskoušet žádné malé ruční vysílačky :-)

když to člověk nevidí těžko radit...jestli ty vysílačky potřebujete přenášet,tak bych vzal pmr například od firmy brondi,se kterou mám velmi dobré zkušenosti,ale ve městě nemůžete očekávat zázraky (hlavně v ČR,kde se půlka republiky připojuje k internetu přes wifi)...jestli se chcete domlouvat z domu do domu tak by asi byla lepší cb stanice,kde by domluva na 2km i ve městě neměla byt zásadní problém,ja ji mám z aukra asi za 500Kc...celkem pravidelně používám obojí (pmr na airsoft a cb stanici mám v autě a na chatě) a nepamatuji se,že bych se někdy nedovolal,kam sem potřeboval:)

no jestli třeba nemáte v obec hodně pokrytou signálem z wifi a cestou neni žádné vysoké napětí,tak si myslim,že s pmr na ty 2km se dorozumět dá...běžně se na 3km domluvim i v lese,ale tam neni žadné elektromagnetické rušení apod. ale chce to koupit už něco kvalitnějšího s cenou pod 1000 Kc rozhodně nepočítejte:)