Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím naplnit balón?

Ahoj. Měli jsme loni v létě na táboře nachystaný závěrečný majstrštyk, v rámci kterého jsme do nebe vypustili model lodi nesený hroznem balónků naplněných héliem. Chtěli bychom něco podobného zopakovat, ale hélium je zatraceně drahé, alespoň ta „párty sada“, kterou jsme pro tenhle účel pořídili (1500–2000 Kč). Tak jsem se chtěl zeptat, jestli se (1) hélium nedá nějak levně pořídit nebo snadno vytvořit a (2) jestli nejde levně koupit nebo snadno vytvořit jiný nosný plyn. Jak přesně byl model lodi těžký netuším. Kostra z balzových tyček, potah papírový, délka asi metr. Balónků bylo odhadem dvacet a model se vznesl přesně v okamžiku, kdy nám s nafouknutím posledního balónku došel plyn :)

ale ja bych do toho vodiku klidne i sel. Kdyz byl jeste k dispozici svitiplyn, bylo to jednodussi, vodik se shani hur. Jde ho bud koupit v tlakovy lahvi, nebo vyrobit, bud vhodnou reakci kyselina/kov, nebo elektrolyzou, koukni na svarforum a kyslikovodikovy svarecky, v kombinaci s invertorem by to mohla bejt zajimava alternativa.

Pamatuju se, jak jeden ožralý občan na prvního máje típl cigaretu holce o balónek, zřejmě si myslel jaká to bude švanda. Byla, holku odvezli s popáleninami obličeje. Druhá vzpomínka je ta, když učitelka vyvíjela vodík kyselinou a zinkem. Půl zkumavky stačilo při výbuchu postříkat kyselinou třetinu třídy. Neljepší je kombinace vodík-kyslík v poměru 2:1, to pak bouchne i samo. Takže asi tolik k mé paranoi. Plnil jsem velký meteorologický balón vodíkem z láhve, předem jsem ho ale vyfoukal dusíkem, a i tak mi prdel cvakala osmičku roxor.

Vzpomínka ze školy mi připomněla obdobný zážitek. Střední škola, chemie, profesor demonstruje výrobu vodíku v Kippově přístroji, jímá nebezpečný plyn do zkumavky, hořící třískou demonstruje přítomnost vodíku, ze zkumavky se ozve krásné "štěknutí". Pokus se mu zalíbil a několikrát radostně opakuje. Při posledním opakování se připlížil ke katedře z boku takový spolužák Drsoň a bouchnul papírový pytlík. Sice dostal dvojku z chování a musel zaplatit Kippův přístroj, ale to co to udělalo s profesorem, to za to stálo.

Ty teda píšeš SUPER - vždycky se pobavím. Příběh o slepené držce zapůsobil silně a musel jsem ho rozeslat kamošům.. Ale je fakt, že v životě nastávají chvíle, že se i hovado zblázní.Třeba když se mě kousnul na zahradě vrták 13mm a maje omylem zmáčkutej ten červenej čudl na vrtačce, ta se roztočila v rukách a namotala na sepnuté ruce s vrtačkou asi 5 metrů kabelu. A někdy něco děláš, že to je pár vteřin práce a tak nestojí za to nějaký zabezpečení a pak nastane většinou nějaká pr-el.
Čau a jen tak dál. Dokud je mezi lidma sranda, je to fajn.

Toho jsem se jednou zůčastnil.Čistili jsme odparku.Je to zařízení cukrovaru,na němž se šťáva zahušťuje do krystalizace.Je to kotel,kde trubkama asi 4 cm v průměru melasa teče za horka .Jednou za měsíc mi to mechanici čistili tak,že trubky,zarostlé kamenem provrtávali vrtačka připomínala sbíječku v dole metr vysoká po stranách dvě držadla,dva chlapi to drželi a vrtali.Trubka byla 60 cm dlouhá tak dlouhý i vrták.Když se jednomu z chlapů chtělo kýchnout,tak jako na potvoru se vrták kousnul druhý kolega se točil i s vrtačkou jako na kolotoči,kabel 4 x 4,5mm se motal na vrtačku a za velkého třesku se po minutě kolotoče utrhnul.Že se nikomu nic nestalo,byla veliká klika a strašně jsme se tomu chechtali.
JABRAKA

Jo jo z vrtačkama je sranda, na škole jsme měli v prváku zámečničkej výcvik a jeden kluk vrtal kus železa na stojanové vrtačce najednou se mu to vysmeklo ze svěráku a zaclo se to točit na vrtáku ten blb zpanikařil zvýšil otáčky a pak to vypnul železo vylítlo a naneštěstí šel okolo vrchní mistr a vzalo ho to přes ruku a zlomilo mu to kůstky v ruce ale mistr byl rapl i stou bolavou rukou ho pořádně profackoval.
Někteří spolužáci si nebrali na ruce takoví manžety aby se jim nenamotali rukávy do vrtáku tak namotaní rukávy byli častím jevem a jednou nám vyprávěl mistr že tam měli jedno kluka kterej měl dlouhý vlasy až do půlky zad a namotaly se mu na vrták a vyškublo mu to pořádnej kus vlasu.

ja jsem si objednavala z obchodu Party-shop.cz, sidli v Praze a maji i eshop,takze to zaslou kamkoliv. Brali jsme vecsi mnozstvi tak jsme dostali i slevu a objednali jsme si jeste letajici ryby no deti ale i dospely mneli zabavu :)

Vymazane reklamne odkazy, na reklamu tu mame reklamenho manazera. (fleg)