Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak se zbavit blechy?

Vždycky když přijedem z chalupy, máme na nohách pár červených svědivých pupenů, které do tří dnů zmizí. Podle kolegyně máme v posteli blechu. Jak ji bezpečně zabít (pokud ji nechytnem)? Podle informací na internetu vydrží bez jídla klidně i měsíc nebo dokonce rok. Difusilem se mi postel stříkat nechce, ten děsně smrdí. Ještě bych snesl večer topinky s česnekem, ten prej nerady a tak ji vyhladovět?

Myslím, že jsem to potkal na kočkách on-line, na jednu blechu v posteli může připadat stovka ve škvírách podlahy. Razantně vykliďte cimru a ošetřete Orthosanem, nebo podobným přípravkem. Můžete použít přípravky proti hmyzu s permethrinem, jen bacha na kočky - jsou na něj citlivé a můžou se otrávit. Invazi můžou rozpoutat hlodavci, blecha není zvíře ze špíny, prostě se množí, kde to jde.
Pokud štípance nemáte v zimě, může to být nějaký roztoč žijící v trávě, to je taky pěkné svintvo, ale to je neodstranitelné.