Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak se zbavit blechy?

Vždycky když přijedem z chalupy, máme na nohách pár červených svědivých pupenů, které do tří dnů zmizí. Podle kolegyně máme v posteli blechu. Jak ji bezpečně zabít (pokud ji nechytnem)? Podle informací na internetu vydrží bez jídla klidně i měsíc nebo dokonce rok. Difusilem se mi postel stříkat nechce, ten děsně smrdí. Ještě bych snesl večer topinky s česnekem, ten prej nerady a tak ji vyhladovět?

Vynést všehno z postele ven, vyplácat plácačkou a vyklepat lajntuchy a peřiny. Doufat, že blecha - nebo jiný kousavý hmyz - se venku vysype do podrostu. Mě to na blechu nepřipadá. Spíš na šváby, rusy, štěnice. Blecha není tolik hladová, aby cucala neustále. Leda by jich byla hojnost.

To jsem neviděl :-). Zato jsem viděl, jak mi lezla psí či kočičí blecha po noze a cestou kousala. Nebylo to zas tak něco hrozného, jsem to nejdřív plácal, že je to komár. Až pak jsem si všiml, že je to blecha a zahubil jsem jí zmáčknutím mezi nehty. Teď mě však napadlo (když to mají na chatě), jestli to nejsou brablenci, ti docela slušně dovedou pokousat.

Myslím, že jsem to potkal na kočkách on-line, na jednu blechu v posteli může připadat stovka ve škvírách podlahy. Razantně vykliďte cimru a ošetřete Orthosanem, nebo podobným přípravkem. Můžete použít přípravky proti hmyzu s permethrinem, jen bacha na kočky - jsou na něj citlivé a můžou se otrávit. Invazi můžou rozpoutat hlodavci, blecha není zvíře ze špíny, prostě se množí, kde to jde.
Pokud štípance nemáte v zimě, může to být nějaký roztoč žijící v trávě, to je taky pěkné svintvo, ale to je neodstranitelné.

Tak je fakt, že letos ještě ne, ale jinak jsem ježkům kapal spot-on taky. Teď už vím, že nesmím brát psí a dělit mezi dvě kočky a dva ježky, tak nevím, jak to dopadne :D je fakt, že ten život mezi bodlinami byl něco šíleného.