Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Myčka whirlpool 6 smysl chyba F8

Dobrý den. Potřebuji poradit co je za chybu F8. Po zkončení mycího cyklu nebylo nádobí umyté a v myčce zůstala nerozpuštěná tableta a voda. Po opětném zpuštění myčky hlásí F8. Servisy mlčí a v návodu jsem o taky nenašel. Třeba to bude "prkotina", tak bych to zvládnul odstranit sám. Díky za radu

Přes 1 500 praktických umyvadel na Favi.cz (inzerce) (reklama)

Máme půl roku novou myčku Whirlpool ADP 7955 "Aquasteam 6th Sense". Nejdříve odešlo topení, které museli v záruce vyměnit. Při prvním použítí po opravě se objevila chyba F8 E1. Dle návodu jsme vyčistili filtry, hadice a odpad zkontrolovali. Ale chyba se stále opakovaně objevovala na displeji cca. po 1 minutě po spuštění mycího cyklu (jakéhokoli). :-(
Dle návodu na webu nakonec zafungovalo:
1) odpojit ze sítě
2) pořádně vymýt filtry
3) kartáčkem očistit senzory na pravé straně v odpadní jímce pod filtry
4) zapojit do sítě a spustit mycí program

Myčka funguje již bezvadně.:-)

Zdravím. Nezkoušel jste původní OWI rozebrat? Včera jsem zaslechl, že většina závad (F8) je způsobena zaprášením hranolu, resp. těch čirých částí elektrostaticky přichyceným prachem, který se tam dostane směrem od konektoru. Prý se to dá rozebrat a vatovou tyčinkou očistit jak snímače na destičce elektroniky, tak plexisklo - pochopitelně zevnitř. Nedělal jsem to, ale asi by to někdo, kdo se s podobnou poruchou setká, vyzkoušet mohl, než objedná nový díl. Kdysi jsem takto čistil optokouřová (šly takto vyčistit i ionizační, 12 kBq neškodí) čidla od požárních ústředen z Liberce (to jsem byl ještě mladý, pohledný, zamilování schopný a nechyběla mi odvaha), což byla zakázaná operace, měl to dělat výhradně výrobce, nicméně bylo to rychlé, spolehlivé a namísto posílání balíků se pracovní doba dala využít na drandění kolegyně;-)......

Zkoušel. Měl jsem to rozebrané (šlo to blbě, ale šlo to - asi to bylo rukama), vyčistil jsem, složil, vložil do myčky, žádná změna. Nutno říct, že jsem to nijak neprožíval (papírová utěrka a isopropylalkohol), asi to šlo vyčistit ještě líp a tak, nicméně u dílu za tři stovky, který mají skladem i bez objednání v krámku prakticky při cestě z práce, se mi už nad tím nechtělo nijak laborovat. Každopádně prostým pohledem mi nepřišlo, že by se průhlednost optiky vyčištěním nějak razantně zlepšila... ale svůj smysl to má, je to celé optika, nic mechanického, takže to stojí a padá na trvanlivosti PLASTOVÉ (ach jo) optiky.

Dobrý den, take naše myčka Whirlpool 6 smysl začala po 10ti letech hazet chybu F8 E1. Nejdříve jsme vyzkoušeli klasiku čištení, proplach vymontování čidla OWi.Myčka se sice rozjela ale po chvíli opét hláška F8E1. No nic nakup nového OWi čidla, následna výmĕna cca 15min. a hurá zdá se že myčka jede.Tak uvidíme. Díky za rady.

Také jsem měl problém Whirlpool 6smysl, neustále chyba F8 E1 super rada sundat přední kryt
Oddělat owi senzor
Pořádně vyčistit otřít opětovně namontovat
A myčka jede jako vždy
Netuším jak dlouho vydrží ale určitě senzor vyměnit
Jde to doma jen se tam špatně dostává

Taky nám v roce 2024 zlobila cca 10-letá myčka, před zahájením mytí vrčelo a snažilo se vypouštěcí čerpadlo, několikrát opakoavně ale pak se myčka vždy vypnula. Případně odjela max první účst mycího cyklu (cca půl hodiny) a vypla se (ne plně rozpuštěná tableta). Pomáhal reset pomocí vypnutého jističe na delší dobu, no pak už moc ne. Prostě hlásila F8 E1. SKUTEČNĚ POMOHLO proběhnout kartáčem na nádobí oblast u filtru (vyndaný filtr), a už několik cyklů ihned meje "a bez keců"! Jinak jen samotný výjezd servisáka je 1500 a to ještě nic neudělá, a na netu jsem našel čerpadla za cca 400 Kč což by v případě potřeby šlo, ale to si asi člověk sám nevymění a cena přes servisáka + příjezd a práce, vyplatí se to? / Díky za info o pročištění senzorů, což pomohlo!